Jeden z twórców WildStar wskazuje przyczyny porażki gry

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
15 8144
Jeden z twórców WildStar wskazuje przyczyny porażki gry

Nie istnieje tylko jeden powód upadku WildStar. Czynników, które doprowadziły do zamknięcia serwerów, było wiele: nietrafiony model płatności, opieszałość Carbine Studios oraz niewystarczający content. Właśnie o tym ostatnim wspomina jeden z członków (nieistniejącego już) Carbine Studios, który pełnił tam funkcję design producera. 

Jego zdaniem firma popełniła wiele błedów np. za bardzo skupiła się na procesie levelowania, olewając end-game i jego zawartość, co doprowadziło do bardzo krótkiej żywotności WildStar. Ludzie po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia, nie mieli już nic do roboty. Przecież zaraz po premierze (a WS był wtedy produkcją Pay-To-Play) mial tylko 4 dungeony oraz 2 rajdy. Słabo, prawda?  

Dopiero potem rozpoczęto wprowadzać kolejne nowości do end-game, ale wtedy było już chyba za późno na ratunek. 

Szkoda tylko, że nie pomyślano o tym cztery lata temu. Może wtedy przyszłość WildStar wyglądałaby inaczej. Możę zamiast zamknięcia świętowalibyśmy 20-30 mln osób:)

Potwierdza się jednak fakt, że end-game to klucz do sukcesu każdej gry MMORPG. Ludzie muszą mieć motywację i chęć logowania się do gry po zdobyciu max poziomu. Produkcje Massively Multiplayer Online to nie single-playerówki, które można ukończyć w 20-30h i odstawić na półkę. 


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube