Jeff Bezos chwali New World, a gra tłumaczy się z braku wierzchowców

Dodany przez PefriX około rok temu
15 16222
Jeff Bezos chwali New World, a gra tłumaczy się z braku wierzchowców

Znacie Bezosa? Każdy go zna! On w swoich rękach Amazon ma!

Znaczy miał, bo jakiś czas temu zrezygnował z bycia CEO korporacji, którą założył. Poleciał sobie również w Kosmos i w ogóle. Teraz z kolei postanowił pochwalić New World i nie ma się czemu dziwić. Kilka dni po premierze, a tytuł ten wciąż jest w TOP 5 na Steamie, przekroczył liczbę 800 tysięcy zalogowanych graczy na platformie (grających rekordowo było ponoć 643 545) i generalnie medialny szum się zgadza.

Jasne, zobaczymy czy za miesiąc będzie grała chociaż połowa z tego, ale sukces niewątpliwie jest. Może dzięki temu powstanie więcej nieazjatyckich gier MMORPG? Oby! Generalnie pan Jeff Bezos gratuluje zespołowi i chwali New World. Gra przeszła wiele zmian, a dział Amazon, odpowiedzialny za gry, poniósł wiele porażek. W końcu udało się jednak osiągnąć sukces i oby tak dalej.

Pozostaje liczyć na to, aby Lost Ark nie zepsuli od strony wydawniczej i kto wie? Może jeszcze Amazon Games będzie liczącym się na rynku producentem/wydawcą gier!  Co z kolei z tym wierzchowcami?

Nie ma ich w New World i nie wiadomo, czy kiedyś się pojawią. Na ten moment nie ma na to planów i wszyscy pewnie już o tym wiecie – w końcu było o tym pisane wielokrotnie. Gracze odkryli jednak, że samo New World tłumaczy się z braku obecności mountów w grze.

Znaleziono fabularną notkę o tytule „The Animals Revolt”, napisaną przez „your friendly local doctor.", a jej treść brzmi mniej więcej tak:

„Po niedawnej fali kontuzji pleców lekarze z Aeternum czują się zmuszeni wydać to ostrzeżenie każdemu, kto przewozi towary między osadami:

Proszę pamiętać, że w Aeternum NIE ma ŻADNYCH zwierząt jucznych. Żaden koń ani osioł nie ciągną twojego wozu, nie niosą twojego plecaka ani nie tolerują jeźdźca. Wszelkie próby udomowienia lub ponownego udomowienia tych zwierząt doprowadziły jedynie do obrażeń i wielu przekleństw.

Dlatego ważne jest, aby przewozić TYLKO tyle towarów, ile mogą udźwignąć własne plecy. Nie przeciążaj swoich pleców ani wózków. To nie jest Stary Świat. W Aeternum wszyscy musimy ciągnąć za siebie. Twoje stawy ci podziękują!”

Oczywiście należy traktować to, jako żart w stronę graczy. Najwidoczniej w New World COŚ sprawia, że nie można mieć wierzchowców – może to negatywne działanie azothu? Generalnie Amazon ma „fabularną podkładkę” na brak mountów w grze, którą może w dogodnej chwili  zmienić. Czy to po prostu usuwając ją z gry czy robiąc jakieś dedykowane zadanie w ramach którego „uwalniamy” zwierzęta.

Pod warunkiem oczywiście, że wierzchowce ostatecznie pojawią się w grze, co nie jest pewne. Ja z kolei doceniam ten fabularny smaczek i przyznam szczerze, że w zasadzie nie chciałbym mountów w grze. Może jestem w tym zdaniu odosobniony, ale w tym momencie nie odczuwam takiej potrzeby, bo świat gry wcale nie jest taki duży.

Może, gdy New World zostanie rozbudowane, to wtedy, ale w tej chwili stopy (i szybka podróż) mi w zupełności wystarczą. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube