Jest nadzieja na polską wersję World of Warcraft. Blizzard: "Zobaczymy, co da się zrobić"

Dodany przez guru około 6 lat temu
14 23253
Jest nadzieja na polską wersję World of Warcraft. Blizzard: "Zobaczymy, co da się zrobić"

Koledzy z serwisu WoWCenter.pl byli na evencie prasowym przygotowanym przez Blizzarda, dzięki czemu mieli okazję porozmawiać z Mattem Gossem (Lead Game Designer) oraz Patrickiem Dawsonem (Lead Software Engineer) na temat przyszłości World of Warcraft. 

Jedno z pytań dotyczyło kwestii, która już od kilku lat nie daje spokoju setkom tysięcy polskich graczy. Chodzi oczywiście o polską wersję językową WoW-a. Nie przedłużając… 


Pytanie: Polscy fani zastanawiają się – mamy HotS po polsku, podobnie Overwatch, Hearthstone, StarCraft, Diablo – wszystko za wyjątkiem WoWa. Zamierzacie w przyszłości wprowadzić jakieś nowe języki? 

"To coś, o czym dyskutujemy, ale na ten moment nie możemy nic ogłosić. Uwielbiamy otwierać grę dla nowych osób i umożliwiać im rozgrywkę w różnych językach. Jest to właściwie kwestia technologii i przygotowania całego procesu. Gra jest w tym momencie ogromna, jest cała masa tekstu, więc to nie łatwe". 

Pytanie: Niektórzy gracze zaczęli już tłumaczyć questy, tworzyć addony, więc  zastanawialiśmy się, czy jest szansa… 

"Zawsze jest szansa. WoW wystartował z sześcioma językami, teraz jest ich jedenaście. Między innymi hiszpański i kilka innych". 

"Więc tak, jest szansa. Podoba mi się twój pomysł. Pogadamy z zespołem i zobaczymy, co da się zrobić". 


Sami widzicie, że słowa przedstawicieli Blizzarda nie są jednoznaczne. „Gra jest ogromna, to nie łatwe”, „ale podoba nam się twój pomysł, pogadamy z zespołem i zobaczymy, co da się zrobić”. 

Czysta kurtuazja czy może jednak szykuje się coś większego? Trudno to na razie określić. Poczekajmy, aż Pan Goss i Dawson przedstawią pomysł zespołowi produkcyjnemu. O ile rzeczywiście mają to zamiar zrobić. 

Z drugiej strony wytrzymaliśmy z angielskim WoW-em już prawie 14 lat. Czy World of Warcraft PL coś by zmienił? Wątpię. 

(fragment o spolszczeniu WoW-a zaczyna się od 9:25)


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube