Jesteście zachwyceni... i rozczarowani New World - wyniki ankiety

Dodany przez guru około rok temu
11 7808
Jesteście zachwyceni... i rozczarowani New World - wyniki ankiety

Chwila prawdy.

Po niespełna trzech tygodniach (ankieta pojawiła się w dniu premiery New World) przyszedł czas podsumowań… i refleksji. Przekonamy się, czy najnowszy “Nowy Świat” przypadł wam do gustu, czy może jednak rozczarowaliście się nowym tytułem Amazonu.

Dziękujemy za wszystkie 3500+ głosów!

Trudno wskazać jednoznacznego/zdecydowanego zwycięzcę, aczkolwiek najwięcej głosów zabrała odpowiedź “Tak (i to z nawiązką)”. 44% naszych czytelników została mile zaskoczona New Worldem, który spełnił wszystkie, no prawie wszystkie oczekiwania. Cieszymy się (bez cienia ironii) i życzymy miłej zabawy.

Trochę krytyczniej patrzy na to 30% osób, które oceniły New World “Pół na pół”. Czyli, że ilość plusów (np. ładna grafika, polska wersja językowa, wspaniałe udźwiękowienie, dynamiczny system walki) została zbalansowana przez ilość minusów (np. mała różnorodność świata, kulejące PvE, sporo glitchów/bugów itd.).

Z kolei 26% ankietowanych ocenia New World źle albo bardzo źle. Ich oczekiwania nie pokryły się rzeczywistością, którą zastali na serwerach.


Wniosek jest taki, że wyniki tej ankiety pokrywają się z nastrojami graczy w necie. Niektórzy widzą w nim zbawcę gatunku i najlepszego MMORPG ostatnich lat, a inni przehajpowane Early Access z mnóstwem mniejszym lub większych makmanetów.

Teraz jednak wszystko w rękach Amazonu. Jeśli New World będzie regularnie aktualizowany i prowadzony w sposób zgodny z życzeniami społeczności, to za 1-2 lata “Nowy Świat” może permanentnie dołączyć do elity gatunku MMORPG. Jeśli jednak AGS nie sprosta zadaniu… no cóż, nie gdybajmy.

Zapraszamy do nowej ankiety.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube