Jutro nie pogramy w EU w Final Fantasy XIV – rozpocznie się podział serwerów

Ffxiv 40 mediakit 20170501 011

Square Enix przygotowuje swojego MMORPG-a pod system „World Visit”, który otrzymamy już niedługo. Z tego powodu deweloperzy zapowiedzieli podział serwerów oraz powstanie nowych Data Center. „Rozłam” w Europie zaplanowany został na pierwszego kwietnia i nie, nie jest to Prima Aprilisowy żart.

Czemu warto o tym poinformować? Otóż w tym czasie europejskie serwery Final Fantasy XIV będą zwyczajnie niedostępne. Twórcy podają, że ich przeniesienie i podział trochę potrwa, więc z góry zapowiadają pełne, 24-godzinne wyłączenie.

Spokojnie, z tego powodu Wasz abonament zostanie przedłużony o jeden dzień, więc pod tym względem niczego nie tracicie. Z powodu zmian otrzymamy również możliwość darmowego transferu postaci. Dostępny on będzie od 2 do 15 kwietnia. Jeśli zatem nie podoba się Wam nowe środowisko Waszego serwera to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zmienić.

Jak będzie wyglądała Europa po podziale?

Z jednego Data Center powstaną dwa: stary Chaos oraz nowy Light. Do tego pierwszego należeć będą serwery Cerberus, Louisoix, Moogle, Omega oraz Ragnarok. Drugi zaś zaoferuje światy Lich, Odin, Phoenix, Shiva i Zodiark.

Przy ewentualnych przenosinach weźcie pod uwagę, że system „World Visit” pozwoli Wam na "swobodne" granie na serwerach w obrębie Waszego Data Center.

Zobacz także

12 komentarzy