Kiedy World of Warcraft przejdzie na F2P?

Dodany przez guru ponad rok temu
32 12939
Kiedy World of Warcraft przejdzie na F2P?

Model Free2Play – oparty na mikrotransakcjach, Item Shopach i coraz częściej na Przepustkach Bojowych – rządzi światem gier online. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się głosy, żeby World of Warcraft również podążył tą drogą.

Szczególnie że ostatnia polityka Blizzarda bardzo mocno skręciła w stronę F2P. Zaczęło się od Hearthstone i Heroes of the Storm, ale to właśnie w tym roku otrzymaliśmy dwie nowe gry Blizza – obie oparte właśnie na Free2Play (Diablo Immortal i Overwatch 2).

Czy podobna przyszłość czeka WoW-a?

(podobna ankieta miała miejsce trzy lata temu, ale od tego czasu sporo się zmieniło)

Waszym zdaniem – NIE.

Aż 74% ankietowanych uważa, że World of Warcraft nigdy nie przejdzie na darmowy model biznesowy. To zbyt ryzykowna i w pewien sposób zbyt skomplikowana operacja. Fanatyczna społeczność gry raczej nie zgodziłaby się na zmianę systemu biznesowego (oni wolą płacić i mieć dostęp do wszystkiego), a nawet gdyby tak się stało, to Blizzard musiałby zbudować system bez Pay-To-Win, co także byłoby cholernie trudnym zadaniem.

15% ankietowanych uważa, że World of Warcraft przejdzie na F2P za 1-2 lata, z kolei 11% stawia na taki scenariusz dopiero za kilka lat.

Dużo będzie zależeć od dodatku “Dragonflight”, który może ustabilizować sytuację, ale może również okazać się porażką z krótkim terminem żywotności (tak jak Shadowlands). 

Wtedy – gdyby WoW znowu zaczął tracić graczy – zmiana modelu na F2P mogłaby być pewnym rozwiązaniem w sytuacji. Ale na razie to tylko gdybania.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


32 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube