Klasa Reaper trafi do FFXIV! Dodatek Endwalker w listopadzie!

Endwalker4

Square Enix chwilę nas trzymało w niepewności na temat daty premiery dodatku Endwalker. Teraz wiemy już niemal wszystko na temat rozszerzenia, więc fanów Final Fantasy XIV zapraszam dalej.

Drugą klasą/jobem, którą otrzymamy w ramach Endwalker będzie Reaper. Reaper wyposażony będzie (a jakże) w dwuręczną kosę i specjalizować się będzie w zadawaniu obrażeń w zwarciu, jako melee DPS. Klasa ta uzbrojenie dzielić będzie z jobem Dragoon.

Reaper nie będzie wymagał wylevelowania innej klasy postaci, aby awansować do tego joba. Zamiast tego trzeba będzie posiadać Endwalker oraz przynajmniej jedną klasę z poziomem 70. Sami również zaczniecie Reaperem na tym poziomie. Naoki Yoshida zapewnia, że postać ta będzie unikalna i zapewni to, czego jeszcze w Final Fantasy XIV jeszcze nie widziano. Czyli co?

Reaper będzie mógł przywołać „avatar from the void”, który wesprze go w walce, czyniąc klasę czymś w rodzaju summonera. Niemniej job ten będzie mógł zamienić się w hosta dla swojego przywołańca, dzięki czemu tymczasowo będzie mógł zadać ogromne obrażenia.

Poza tym mamy pełny trailer dodatku Endwalker. Zawiera on ogrom informacji na temat historii, dlatego oglądacie go na własną odpowiedzialność – uwaga na spoilery! Swoją drogą Endwalker zadebiutuje 23 listopada.

Nowym miastem wypadowym w dodatku będzie Old Sharlayan. Pełnić będzie tę samą rolę co Crystarium w Shadowbringers. Nie zabraknie nowych terenów w tym Labyrinthos, czyli podziemiach ze sztucznym słońcem. Pokazano również regiony Thavnair oraz Radz-At-Han. Zwiedzimy również Księżyc na którym znajdziemy powietrzę oraz grawitację, ale dlaczego? To wytłumaczy już fabuła.

W Endwalker natkniemy się również na Magus Sisters, które powinny być znane graczom Final Fantasy IV. Niemniej Yoshi-P zaznaczył, że będą różniły się od oryginału. Loporrits również odegrają ważną rolę w historii.

Nowy rajd będzie zawierał oryginalną historię i nie będzie żadnym crossoverem z NieR, czy inną marką. Nie zabraknie również nowych dungeonów, czy nowej mapy-trybu dla osób zainteresowanych PvP. Tym razem rozgrywka przewidziana została na małą skalę.

Męskie wersję rasy Viera trafią również do tego MMORPG-a na życzenie społeczności. W późniejszym czasie otrzymamy również damskie odpowiedniki rasy Hrothgar.

Poza tym zapowiedziano, że Final Fantasy XIV nie będzie już wypuszczane na nośnikach fizycznych. Shadowbringers w 85% zostało kupione w wersji cyfrowej, więc od Endwalker gra przechodzi na tego typu dystrybucję.

Osoby pre-orderujące dodatek, oprócz tony łakoci, otrzymają wcześniejszy dostęp do gry. Early Access Endwalker przewidziany został na 19 listopada. Samo rozszerzenie zadebiutuje 23 listopada.

Zobacz także

14 komentarzy