Kolejne zwolnienia w Daybreak – PlanetSide Arena ucierpiało

Daybreaklogo 800x459

Daybreak (wcześniej Sony Online Entertainment) jest znaną firmą na rynku gier sieciowych, która odpowiada za takie tytuły, jak EverQuest, EverQuest II, The Matrix Online, PlanetSide, PlanetSide 2, DC Universe Online, H1Z1, czy Star Wars Galaxies. Deweloper wypuścił całkiem niedawno w ramach Early Accessu PlanetSide Arena. Nie uchroniło to jednak firmy przed zwolnieniami.

Nie wiadomo, ile osób pożegnało się z pracą. Mamy jedynie informacje od pracowników, że z Daybreak pożegnało się sporo osób, pracujących właśnie przy PlanetSide Arena. Poza tym, osoby zajmujące się innymi projektami oraz będący członkami różnych zespołów, również zostały zwolnione.

Daybreak potwierdza, że zwolniło „niektórych pracowników” w ramach planu restrukturyzacji firmy. Deweloper przekształci całą załogę w oddzielne zespoły franczyznowe, zajmujące się tylko i wyłącznie daną serią lub grą.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku w Daybreak dochodziło już do zwolnień – w kwietniu oraz grudniu. Pozostaje mieć nadzieję, że zmiany zapowiadane przez szefostwo firmy, wyjdą jej na lepsze, a nie odbije się to negatywnie na grach. Czas pokaże!


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

3 komentarzy