Koniec z toksycznością w LoL-u?! Wyłączono czat pomiędzy drużynami!

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
10 4045
Koniec z toksycznością w LoL-u?! Wyłączono czat pomiędzy drużynami!

Riot Games już wiele razy pisało o tym, że chce zmniejszyć toksyczność w League of Legends. Wprowadzili systemy behawioralne oraz koncentrowali się na zachowaniach takich jak odchodzenie od komputera i celowe ginięcie. To jednak nie jedyne problemy ich produkcji o czym ponoć wiedzą. Dlatego też postanowili działać.

Firma pracuje nad wieloma zmianami, aby systematycznie usuwać problem toksyczności, ale jedną bezpośrednią zmianę zauważycie już w patchu 11.21: całkowicie wyłączą czat ogólny w kolejkach dobieranych.

„Chociaż czat ogólny może być źródłem zabawnych interakcji społecznościowych pomiędzy drużynami, a także przyjaznego droczenia się, obecnie interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi. Ocenimy wpływ tej zmiany na podstawie raportów o obrażaniu słownym oraz współczynników kar, a także ankiet i waszych bezpośrednich opinii.”

Czat ogólny jest jedyną wyłączoną opcją. Wrogowie w dalszym ciągu będą słyszeli i widzieli emotki i maestrię bohatera (o ile nie skorzystają z wyciszenia), a także spamowanie CTRL+1/2/3/4. Czat po zakończeniu gry dalej będzie dostępny dla obu drużyn. Sojusznicy w dalszym ciągu będą mogli koordynować działania za pośrednictwem czatu drużynowego.

Riot zaznacza przy tym, że wie o podobnych problemach pojawiających się również na czacie drużynowym. Przyznają zatem, że wyłączenie czatu ogólnego nie usunie całkowicie problemu. Jednak czat drużynowy odgrywa też istotną rolę w koordynacji działań drużyny, więc jego potencjalna wartość jest znacznie wyższa, nawet jeśli może stać się źródłem negatywnych doświadczeń.

Czy kiedyś czat ogólny powróci do League of Legends? Na to pytanie w zasadzie sami musicie sobie odpowiedzieć, bo zależy to od Was – grających w League of Legends.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube