Kontrowersyjne MMO z Kickstartera, DreamWorld, wyjdzie niedługo!

Dodany przez PefriX ponad rok temu
3 3427
Kontrowersyjne MMO z Kickstartera, DreamWorld, wyjdzie niedługo!

Dawno dawno temu, w odległej galaktyce pisaliśmy o DreamWorld, czyli projekcie MMORPG z Kickstartera, który wzbudził spore zainteresowanie. Jego twórca potrzebował jedynie 10 tysięcy dolarów, aby stworzyć „infinite open world MMO” – resztę środków miał od inwestorów. Mimo wielu zastrzeżeń co do zbiórki, udało się zebrać ponad 60 tysięcy dolarów. Następnie okazało się, że DreamWorld był przekrętem. Kontrowersji nie było końca, ale w końcu sprawa ucichła. I tutaj powinna zakończyć się historia gry, prawda?

Otóż wcale nie! DreamWorld faktycznie powstaje i nawet zadebiutuje w Early Accessie 12 września. Każdy otrzyma możliwość ogrania tego MMORPG-a w ramach 90-minutowego, darmowego triala. Następnie będziecie mogli nabyć grę za niecałe 20 dolarów i ponoć warto to zrobić, bo z czasem cena podskoczy do 25 dolarów.

W ramach Early Accessu będziemy mogli tworzyć własny świat, walczyć z różnymi bestiami i bossami, podróżować na wierzchowcach, socjalizować się z innymi graczami, czy po prostu korzystać z proceduralnie generowanej krainy. Zadeklarowano regularne aktualizacje z nowościami i wiele innych rzeczy. 

Na tym etapie nie wiem, czy DreamWorld ostatecznie będzie scamem, czy okaże się next-genem, który zatrząśnie rynkiem MMORPG. No dobra, nieco się zagalopowałem, ale 12 września przekonamy się sami, z czym to się je. Nie zdziwiłbym się, gdyby cały ten Early Access powstał tylko po to, aby uniknąć pozwu i spełnić wymagania Kickstartera.

Więcej informacji o DreamWorld znajdziecie tutaj.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube