Koreański Aion dostanie serwer klasyczny w modelu P2P – co z Gameforge?

4378266613 ae8698e0b6 b

Guru pisał Wam ostatnio o plotkach i doniesieniach, według których koreańska wersja Aiona miałaby otrzymać klasyczny serwer. Wszystko z okazji rocznicy gry oraz sporego zainteresowania tematem – prywatne (pirackie) serwery tego MMORPG-a często oparte są na starszej wersji gry (co akurat niczego nie oznacza, bo równie dobrze może być to związane z brakiem dostępu do plików serwerowych nowszego wydania).  Do rzeczy jednak!

Aion Classic wystartuje z wersji 1.2 i będzie to serwer klasyczny, ale progresywny. To oznacza, że z czasem wydawane będą aktualizacje z kolejną zawartością – ostatecznie skończymy na wersji 2.7. Co ciekawe, serwer ten oparty zostanie o system abonamentowy. Będzie można pograć za darmo jedynie przez godzinę każdego dnia oraz podczas specjalnych wydarzeń. W innym przypadku trzeba opłacić subskrypcję. Aion Classic wystartuje w Korei 11 listopada. (thx Livo!)

W tym momencie nie wiadomo, czy Gameforge również pokusi się o Aiona Classic. Nie chcę wróżyć z fusów, ale nie zdziwiłbym się, gdyby europejski wydawca również zechciał sprawdzić, czy nasi gracze będą chętni na taką zabawę. Wątpię jednak, czy model abonamentowy by się u nas sprawdził – poprawcie mnie jednak, jeśli się mylę.

Czas pokaże, czy Aion Classic dotrze również do Europy.

Zobacz także

27 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz