Król MMORPG? Final Fantasy XIV ma 1,7 mln aktywnych graczy

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
23 2936
Król MMORPG? Final Fantasy XIV ma 1,7 mln aktywnych graczy

Ten portal od kilku lat “zawodowo” zajmuje się zbieraniem i analizowaniem danych z Final Fantasy XIV. Ich najnowszy raport pojawił się wczoraj i przedstawia bardzo ciekawe dane ze świata Eorzea.

Zaczynamy?!

Ważne: pod uwagę są brane tylko postacie/konta powyżej 60 lvl (czyli poza darmowym trialem) i tylko takie, które “zmieniły się” (poziomem doświadczenia, gildią, przedmiotami, osiągnięciami itd.) od ostatniego raportu. Dzięki temu wiadomo, że mamy do czynienia z abonentami, którzy regularnie grają w FFXIV.

  • FFXIV posiada 1,7 miliona aktywnych graczy (wzrost o 350k względem poprzedniego raportu)
  • 820k pochodzi z Ameryki Północnej, 510k z Japonii, 333k z Europy, a 38k z Australii i Oceanii
  • 1,33 miliona posiada zakupiony dodatek “Endwalker”
  • 881k postaci ukończyło dodatek “Endwalker”
  • Z 1,7 mln aktywnych postaci aż 966k zdobyło maksymalny 90 poziom doświadczenia
  • Liczba nowych postaci (które nie istniały w poprzednim raporcie) to 430 tysięcy

Może i hype na FFXIV przeminął (w porównaniu do tego, co działo się od wakacji 2021 do premiery “Endwalker”), ale to nadal najpopularniejszy albo jeden z najpopularniejszych MMORPG-ów na świecie posiadający gigantyczną – i co najważniejsze – oddaną społeczność.

A teraz jest naprawdę dobry moment na rozpoczęcie przygody, bo wczorajsza aktualizacja 6.1 jest początkiem całkowicie nowej historii Final Fantasy XIV (pisaliśmy o niej TUTAJ).

Wypróbujcie darmowego triala i przekonajcie się sami. Być może pokochacie FFXIV, a być może usuniecie go z dysku. W tym czy innym przypadku możecie to zrobić bez opłat. 


23 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube