Latanie w Shadowlands nie będzie wymagało reputacji! Znika Flight Master's Whistle!

Fnjdc9sfkp78zc22su7lwo

Dobra, mam dla Was garść informacji związanych z World of Warcraft i dodatkiem Shadowlands. Na pierwszy ogień idzie latanie, które nie będzie w nowym rozszerzeniu wymagało wbijania reputacji. Latać będziemy mogli już od pierwszej, dużej aktualizacji zawartości (major patch). Nie wiemy jednak, co trzeba będzie zdobyć konkretnie, aby móc unosić się w przestworzach – zasugerowano, że całość związana będzie z systemem Renown oraz kampanią fabularną naszego Covenantu.

To była dobra wiadomość (teoretycznie), pora zatem na złą. W Shadowlands nie dostaniemy Flight Master's Whistle, który pozwalał na szybkie dostanie się do najbliższego Flight Mastera. Dlaczego? W nowym dodatku przedmiot ten nie będzie potrzebny. Wystarczy ustawić Hearthstone’a na bazę swojego Covenantu, skąd dostaniemy się do Oribos. Oribos jako centrum Shadowlands będzie posiadało system portali, więc będziemy mogli przenieść się tam, gdzie chcemy.

Blizzard przypomina, że Recruit-a-Friend nie będzie dawało już bonusu do zdobywanych punktów doświadczenia. Z powodu zmienionego systemu expienia, tego typu premie zostają usuwane z gry. Wszystkie inne nagrody pozostają w World of Warcraft.

Wiemy również, że znaczącej zmianie ulegnie zdobywanie ekwipunku w Shadowlands. Blizzard już informował, że zmniejszy ilość zgarnianego sprzętu z rajdów, aby gracz nie był zasypywanym bezużytecznym ekwipunkiem. Zamiast tego mamy zdobywać konkretny upgrade względem tego, co mamy na sobie. Jak mało lecieć ma sprzętu? Ion Hazzikostas potwierdził, że podczas pierwszego rajdu, bossowie na poziomie Mythic wydropią jedynie 3 przedmioty dla całego rajdu.

Dla przypomnienia, w Battle for Azeroth każdy boss zostawiał po sobie 5 przedmiotów. Tym razem będą to jedynie 3 części ekwipunku. Dlaczego? Z World of Warcraft znika Titanforging, Warforging, czy Corruption, więc zdobyty sprzęt będzie miał faktyczną wartość w zabawie – nie trzeba będzie martwić się o wylosowanie tych samych Nagolenników Wstydu, ale z dodatkowym bonusem. A skoro o bonusach mowa, to znikają również bonus rolls. Co jednak ciekawe, bronie będziemy zdobywali przez Weapon tokens.

Na koniec wspomnę, że Torghast nie zostanie w całości udostępniony na start Shadowlands. Zamiast tego, całość będzie odblokowywana fazowo:

  • Layers 1 - 3 will unlock at launch, after the first weekly reset.
  • Layers 4 - 6 will unlock on Castle Nathria Launch.
  • Layers 7 - 8 will unlock on Mythic Nathria Launch.

Wynika z tego zatem, że szybkie levelowanie, aby od razu wskoczyć do wieży Torghast niczego nie da. Jedni narzekają, że Blizzard „time-gate’uje” kolejną zawartość World of Warcraft, inni zwracają, że w ten sposób pozwala wszystkim uczestniczyć w zabawie, a nie jedynie maratończykom.

Wszystkie newsy zebrałem w całość z Wowhead, czyli niezastąpionego źródła informacji o World of Warcraft.

Zobacz także

5 komentarzy