League of Legends MMO może w ogóle nie wyjść?!

Dodany przez PefriX 12 miesięcy temu
10 3349
League of Legends MMO może w ogóle nie wyjść?!

Ja wiem, że tytuł newsa brzmi „clickbaitowo”, ale musicie (a raczej byłoby miło) mi go wybaczyć. Greg „Ghostcrawler” Street wprost w swoim wpisie informuje, że League of Legends MMO może nie wyjść. Tak po prostu. Deweloper pracuje nad projektem i przyznaje, że może być to jego dzieło życia, ale ostatecznie gra może w ogóle nie ujrzeć światła dziennego. 

Nie podaje przy tym żadnych konkretnych powodów, więc nie chodzi tutaj o sytuację w Riot Games. Bardziej rozchodzi się o to, że czasami tak po prostu bywa. W świecie gier MMO widzieliśmy sporo obiecujących projektów, które ostatecznie nigdy nie wyszły (Project Titan, czy EverQuest Next chociażby). Najwidoczniej Greg „Ghostcrawler” Street liczy się z taką ewentualnością. 

Równocześnie zapowiedział swoją emeryturę, gdy projekt wypali i zostanie wydany. Jak sam wskazuje, ma już na koncie trzy duże marki (AoE, WoW, LoL), a ta byłaby czwartą w jego dorobku. Dla dewelopera z jego stażem byłby to zatem idealny czas, aby odejść i pożegnać się z branżą.

Co się zaś tyczy samego League of Legends MMO to w sumie nawet rozumiem obawy Ghostcrawlera. Riot Games mogłoby wydać coś tak niedopracowanego jak New World i łatać to przez kilka kolejnych lat lub po prostu pogrzebać projekt, nie zawodząc przy tym społeczności tworząc słabego bubla. Nie oszukujmy się bowiem, rynek potrzebuje dobrych gier, a oczekiwania wobec tej produkcji są spore.

Miejmy zatem nadzieję, że Riot Games po prostu „dowiezie”!


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube