League of Legends ogłasza test zgłaszania i uciszania przy wyborze bohaterów

Dodany przez PefriX około 4 lata temu
6 2415
League of Legends ogłasza test zgłaszania i uciszania przy wyborze bohaterów

Wspominałem o tym, że do League of Legends zmierza nowa funkcja, jaką jest zgłaszanie i uciszanie graczy już na etapie wyboru bohatera. Opcja ta dostępna będzie w ramach patcha 10.13 (już powinien być dostępny) oraz 10.14. Riot Games nazywa to testem i w związku z czym początkowo funkcja pojawi się jedynie w regionie NA oraz KR. Z czasem pojawi się również w pozostałych rejonach świata, o czym poinformuje Was wiadomość w kliencie gry.

Riot tłumaczy, że: „Przeprowadzamy ten eksperyment, aby przekonać się, czy uciszanie na etapie wyboru bohatera prowadzi do zmian zachowań związanych z nadużyciami podczas czatu w trakcie wyboru bohaterów i samej gry.”

Gdy uciszycie gracza podczas wyboru bohaterów, będzie on uciszony podczas całej gry. Uciszenie pozostanie w mocy również wówczas, gdy zostaniecie dobrani z tym samym graczem podczas dalszej sesji gry. Uciszenie nie będzie jednak aktywne w poczekalni po grze.

Początkowa wersja funkcji zgłaszania na etapie wyboru bohaterów nie będzie powiązana z systemem kar, ale z czasem może się to zmienić. Po zakończeniu eksperymentu, nastąpi etap przygotowawczy, aby lepiej całą funkcję zaimplementować w League of Legends. Aż strach się bać!

Ciekawe, jak to narzędzie się sprawdzi i czy rzeczywiście pomoże w jakikolwiek sposób.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube