League of Legends planuje całkowicie przebudować sklep z przedmiotami

Dodany przez PefriX około 4 lata temu
5 5987
League of Legends planuje całkowicie przebudować sklep z przedmiotami

Riot Games wyjątkowo wcześnie zaczyna wprowadzać graczy League of Legends w zmiany, które wejdą do gry dopiero w przedsezonie 2021. Deweloper tłumaczy, że chce przygotować społeczność do tego, co się zmieni w ich tytule MOBA, a przy okazji zanotować reakcje graczy na proponowane modyfikacje. Czego możemy się spodziewać?

Sporego przerobienia sklepiku z przedmiotami. Riot deklaruje, że 34% systemu zostanie zachowane, 33% poprawią, a 33% wymienią na nowe elementy. Deweloperzy są zadowoleni z tego, jak przedmioty zapewniają siłę za dokonania i najlepsze zagrania we wczesnej fazie gry. Do tego zdobywanie i używanie przedmiotów jest satysfakcjonujące, ale nieco problemów sprawia reakcyjny wybór przedmiotów.

Docelowo ma on wprowadzać zróżnicowanie pomiędzy kolejnymi grami i nagradzać strategię, ale w praktyce nie zawsze jest tak, jakby twórcy sobie życzyli. Przedmioty w stopniu satysfakcjonującym ulepszają styl gry bohaterem, ale i tutaj Riot zapowiada pewne poprawki. Niemniej najwięcej zmian tyczyć się będzie intuicyjności systemu przedmiot, która to oceniana jest, jako „słaba”.

Mając lepiej sprecyzowaną wizję idealnego systemu oraz istniejących w nim luk, wyznaczyliśmy cele naszych prac związanych z tegorocznym przedsezonem:

  • Kupowanie przedmiotów ma być szybkie i intuicyjne.
  • Każdy bohater, wybierając przedmioty, powinien móc podejmować strategiczne decyzje w każdej grze.
  • Zestawy przedmiotów mają umożliwiać ciekawe sposoby doskonalenia gry ulubionym bohaterem.
  • Przedmioty powinny sprawiać wrażenie bardzo potężnych i wzbogacać historię bohatera.
  • Kultowe przedmioty pozostaną w grze i gracze nie będą musieli uczyć się wszystkiego od zera.

Jeśli chodzi o kolejne zmiany to Riot Games zapowiada doszlifowanie wszystkich przedmiotów w League of Legends. Twórcy chcą, aby każdy przedmiot miał konkretne zadanie w grze i spełniał określoną rolę.  Ostatnia, ale równie ważna sprawa, to interfejs sklepu, który zostanie przerobiony. Otrzymamy dwa interfejsy, jeden dla polecanych przedmiotów i jeden dla wszystkich przedmiotów.

System polecanych przedmiotów zostanie tak zaaranżowany, aby służył podpowiedzią, ale nie prowadził za rączkę oraz dawał pewną dozę swobody. Pojawi się nawet analiza sytuacyjna, sugerująca, który przedmiot brać przy konkretnych sojusznikach i przeciwnikach! Dla drugiej grupy osób Riot przygotuje wygodniejszy interfejs w którym „wszystkie przedmioty” będzie można podzielić na kategorie, aby można było wszystko uporządkować.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube