League of Legends wprowadzi zgłaszanie i uciszanie graczy już na etapie wyboru bohatera

Dodany przez PefriX około 4 lata temu
8 3406
League of Legends wprowadzi zgłaszanie i uciszanie graczy już na etapie wyboru bohatera

Riot Games podzieliło się swoimi planami na przyszłość League of Legends. Wiemy już, że sporo uwagi deweloperzy poświęcą swojej społeczności, a raczej tej jej części, która zachowuje się „niepoprawnie”.

„Szkodliwe zachowania na etapie wyboru bohatera to problem, na który gracze nie mają zbyt wielu możliwości reagowania. Dlatego mniej więcej pod koniec czerwca lub na początku lipca zamierzamy umożliwić zgłaszanie graczy na etapie wyboru bohaterów. Początkowo te zgłoszenia posłużą do określenia wzorców zachowań na etapie wyboru bohaterów. Gdy już dobrze zapoznamy się z sytuacją, zajmiemy się tworzeniem systemu nakładania kar. W tej sprawie będziemy znacznie bardziej ostrożni niż w przypadku pozostałych poruszonych dzisiaj zagadnień.”

Poza tym w planach jest luzowanie ograniczeń kolejki elastycznej. Planowane jest poluzowanie restrykcji i umożliwienie graczom dobieranie się w drużyny z kim chcą, a nie tylko z osobami z sąsiednich kręgów rankingu. Aby jednak zachować równość szans, zmieniony zostanie sposób dobierania w kolejce elastycznej na system podobny do tego zastosowanego w Clash, gdzie priorytet ma wyważenie obejmujące znacznie szerszy zasięg MMR.

W przedsezonie 2021 planowane jest również wycofanie awansów w obrębie dywizji, aby zmniejszyć frustrację związaną z pozornym „dojściem do ściany”. Riot Games przyjrzy się również zabezpieczeniom przeciw degradacjom w obrębie dywizji, aby mieć pewność, że ograniczenia nie blokują przepływu graczy w rankingu w żadną stronę (ani w górę, ani w dół), fałszując ich prawdziwą pozycję.

Poza tym Riot Games chce zmodyfikować dobieranie przeciwników tak, aby system uwzględniał limity zakresu poziomów i aktualizacje pod kątem transparentności poziomu umiejętności. Zależy im, abyście mieli pewność, że gracie z graczami, którzy są na tym samym etapie wspinaczki, co i Wy. Generalnie chodzi o to, żeby uniknąć tych rzadkich sytuacji, gdy widzicie dużą rozbieżność pomiędzy rangami graczy podczas gry.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube