League of Legends zamyka kluby, ale Małe Legendy zostają w grze

Dodany przez PefriX około 3 lata temu
4 3004
League of Legends zamyka kluby, ale Małe Legendy zostają w grze

Riot Games zapowiada kilka zmian w League of Legends. Około dwa miesiące temu deweloperzy poinformowali, że planują zamknąć kluby w swojej grze MOBA. Teraz podobno są wreszcie gotowi, aby przejść do kolejnego, ostatniego już kroku tego procesu, dając społeczności odpowiednio dużo czasu na przeniesienie komunikacji na inne platformy lub do innych kanałów.

Deweloperzy zapewniają, że zdają sobie sprawę, jak ważne były tagi klubów dla graczy. Zaobserwowali jednak alarmująco dużo więcej „złowrogich i nieodpowiednich tagów”, łamiących zasady społeczności League of Legends. Dlatego postawieni byli w kropce. Nie mieli idealnego rozwiązania, które pozwoliłoby zostawić „dobre” tagi, a jednocześnie uniemożliwić pojawianie się „złych” tagów psujących środowisko gry.

Kluby zostaną wygaszone w patchu 10.25 (który pojawi się 8 grudnia). Oznacza to, że po spatchowaniu gry i zalogowaniu się nie zobaczycie już czatu klubu, tagów klubu ani żadnych informacji o członkach klubu.

W zamian za to, Riot zaprasza graczy na Discord. Możecie tam znaleźć przygotowane specjalnie dla League of Legends szablony, dzięki którym skonfigurowanie serwera nie powinno trwać dłużej niż kilka minut, nawet jeśli do tej pory nie byliście użytkownikami Discorda. Po skonfigurowaniu serwera wystarczy pobrać link z zaproszeniem i wkleić go w czacie klubu, aby wszyscy wiedzieli, gdzie Was szukać.

Jeśli zaś chodzi o Małe Legendy z trybu ARAM to one zostają w grze. W czerwcu Riot ogłosiło, że je usunie ze względu na przejrzystość rozgrywki, ograniczone zainteresowanie graczy i potencjalne ograniczenia związane z przyszłymi projektami Małych Legend. Niedługo po tym twórcy postanowili zawiesić plany ze względu na otrzymane od społeczności opinie. Ostatnia aktualizacja trylogii dotyczącej Małych Legend w ARAM-ie kończy się szczęśliwie – maskotki zostają w tym trybie, a przynajmniej na razie.

Riot odkryło, że większość graczy nie ma problemów z pojawianiem się Małych Legend na Howling Abyss, a stosunkowo niewielu graczy ogólnie ma do nich negatywny stosunek. Te odczucia są podobne w wielu grupach — również wśród graczy, którzy nie mają, ani nie używają Małych Legend. Większość graczy nie uważa, aby Małe Legendy miały duży wpływ na przejrzystość zabawy. Dlatego Małe Legendy nadal będą Wam kibicować w trybie ARAM w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości!


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube