Lineage 2 ma już 20 lat…

Dodany przez guru 10 miesięcy temu
25 3251
Lineage 2 ma już 20 lat…

Wczoraj obchodziliśmy 20-lecie wydania Lineage 2.

1 października 2003 roku gra zadebiutowała w Korei Południowej (anglojęzyczna premiera nastąpiła w kwietniu 2004 roku) i stała się – wszyscy się chyba zgodzimy – jednym z najważniejszych tytułów w gatunku MMORPG, na którym wychowało się całe pokolenie graczy.

Nic więc dziwnego, że Lineage 2 do dziś dzień zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu graczy.

Wszystkiego Najlepszego!

Lineage 2 nadal istnieje na rynku (nawet w kilku wersjach: normalnej, Essence/Aden, Classic itd.), jednak daleko… bardzo daleko mu do popularności z pierwszych lat istnienia, kiedy obserwowaliśmy nawet milion graczy online w jednym momencie.

Czy NCSoft zaprzepaścił potencjał L2? Trochę tak, bo Lineage 2 ze swoją rozgrywką, kultowością i społecznością powinien obecnie znajdować się w tym samym szeregu co World of Warcraft (to praktycznie równolatkowie).

A tak nie jest, bo przez długie lata boty bezkarnie niszczyły rozgrywkę, bo pozwolono prywatnych serwerom zdominować wersje oficjalne, bo nie doczekaliśmy się remastera, przez co L2 wygląda obecnie bardzo antycznie i bardzo nieatrakcyjnie dla oka. Powodów jest naprawdę wiele.

Ale Lineage 2 to Lineage 2. Będzie nam cholernie smutno, gdy gierka (kiedyś tam) zniknie z rynku. Bądź co bądź to bardzo ważna część całego gatunku MMORPG.

Lineage 2 Europe

Lineage 2 Essence

Lineage 2 Classic

Lineage 2 Revolution


25 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube