LoL walczy z efektem kuli śnieżnej – kontrowersyjne cele już w grze

Dodany przez PefriX ponad rok temu
13 7894
LoL walczy z efektem kuli śnieżnej – kontrowersyjne cele już w grze

Aktualizacja przedsezonowa 2022 trafiła już do League of Legends i jest ogromna! Pojawiły się nowe przedmioty, dwa nowe smoki, nowa runa, a także szereg zmian w postaciach, ekwipunku, czy innych aspektach gry. Znalazło się również miejsce na skórki z Arcane oraz serii Kawiarniany Cukiereczek. Co poza tym?

Riot Games zdecydowało się wprowadzić kontrowersyjny system celi. Czemu kontrowersyjny? Walczy on bowiem z efektem kuli śnieżnej w League of Legends, czyli pozwala przegrywającej drużynie nadrobić straty.

Nagrody za cele, zaraz obok nagród za bohaterów, dają przegrywającym drużynom nową możliwość powrotu do gry. Przyznają bonusowe złoto (od 250 do 500!) za zdobywanie celów, gdy drużyna pozostaje bardzo w tyle, i są zaprojektowane w taki sposób, żeby ich zdobycie było trudne, acz wykonalne.

Nagrody za cele aktywują się tylko, gdy jedna z drużyn ma znaczną stratę do drugiej, a cele, za które można je otrzymać, będą podświetlone na minimapie dla obu drużyn. Jeśli przegrywająca drużyna zdobędzie zapewniający nagrodę cel, wszyscy członkowie tej drużyny otrzymają dodatkowe złoto za niego.

Nagrody za cele są naliczane w tle w oparciu o cztery czynniki: przewagę w PD, przewagę w złocie, przewagę w liczbie zabitych Smoków i przewagę w liczbie zniszczonych wież. Gdy nagrody za cele zostaną aktywowane, każdy cel dostępny dla przegrywającej drużyny będzie oferował nagrodę. Czy to rozwiązanie wpłynie w istotny sposób na przebieg meczy w League of Legends?

Więcej szczegółów na temat samej aktualizacji znajdziecie tutaj.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube