Lord of the Rings Online wprowadza aktualizację, której nikt nie chciał (poza mpik89)

Lord of the rings online gandalf

W zeszłym tygodniu miałem pisać Wam newsa o tragicznej aktualizacji, która sprawdzana była na serwerach testowych Lord of the Rings Online. Deweloperzy szybko się jednak ogarnęli i zapowiedzieli odpowiednie zmiany, dzięki którym społeczność mogła spać spokojnie. Dlatego uznałem, że nie warto poruszać tematu. Nie spodziewałem się jednak, że temat wypłynie ponownie i to w takiej formie.

SSG postanowiło włożyć kij w mrowisko i ostatecznie wprowadziło niechcianego patcha do tego MMORPG-a. Co więcej, deweloperzy ponownie wypuścili listę potencjalnych zmian i poprawek, które mają polepszyć sytuację Lord of the Rings Online w najbliższej przyszłości. Tak, Standing Stone Games świadomie dodało do gry coś, co się graczom nie podoba i obiecało, że zostanie to naprawione. Nietypowa sytuacja, prawda? Deweloper wydaje aktualizację i od razu zapewnia, że ją poprawi.

Co jednak jest takiego w tym patchu, że społeczność Lord of the Rings Online chwyciła za widły i pochodnie? SSG uznało, że zablokuje za pewnymi dodatkami oraz poziomami zwoje do ulepszania legendarnych przedmiotów oraz tomiszcza związane z przyrostem reputacji. W efekcie gracze muszą jeszcze mocniej grindować lub wydać pieniądze w Item Shopie MMORPG-a.

Co ciekawe, nikt nie prosił o tę zmianę. Lord of the Rings Online już oferowało sporo grindu, a teraz jest go jeszcze więcej i to zupełnie bez wyraźnego powodu. Jeśli nie kupiliście ostatniego rozszerzenia do Lord of the Rings Online to zwyczajnie nie wzmocnicie swojej legendarki/nie wyexpicie jej.

Nie trzeba było długo czekać na zmiany. Standing Stone Games poinformowało, że powyższe zmiany nie trafią do gry w takiej formie. Będzie przyjemniej, bez nadmiernego grindu oraz przymusu zaopatrywania się w ostatni dodatek. Gracze nieco się uspokoili, ale nadal zwracali uwagę, że system nie jest uczciwy i wymaga zmian.

Jak widać, SSG wprowadziło je, oferując dokładnie to, czego mieli nie wprowadzać. Cały patch notes znajdziecie tutaj. Społeczność Lord of the Rings Online nie jest zadowolona i daje upust złości na forum, kanale Reddit, czy Twitterze. Pozostaje zatem czekać, czy deweloperzy dodadzą odpowiednie poprawki w tempie ekspresowym, czy jednak nie będą się z ze zmianami śpieszyli.

Zobacz także

9 komentarzy