Lost Ark vs New World

Dodany przez guru 4 miesiące temu
10 3168
Lost Ark vs New World

Lost Ark Online i New World. Dwie największe gry MMORPG ostatnich lat i dwie gry, które wyszły (pośrednio i bezpośrednio) od studia Amazon Games.

Obie produkcje odniosły wielki sukces (wystarczy spojrzeć na steamowe liczby) i raz na zawsze zapisały się w kanonach naszego gatunku.

Tylko, która z nich jest lepsza?

Do pewnego momentu ankieta była bardzo wyrównana, ale ostatecznie to Lost Ark Online wyszedł z tej batalii zwycięsko. Końcowy wynik to 55% do 45%.

Pewnie gdyby taka ankieta powstała w lutym lub marcu br., to przewaga “Zaginionej Arki” byłaby jeszcze większa. Ale ostatnie wydarzenia w grze – masa botów, problemy z RMT itd. – spowodowały, że Lost Ark Online zaczyna być postrzegany coraz negatywniej. Nawet wśród swoich najwierniejszym fanów (pisaliśmy o tym w piątek).

Zupełnie inna historia jest z New World, które po koszmarnym początku (wszyscy pamiętają exploity i problemy techniczne NW) powoli wychodzi na prostą.

Aktualizacje do gry są coraz lepsze (ostatnio dodano arenowe PvP), a brak Pay2Win rzeczywiście zachęca do wypróbowania Nowego Świata. Szczególnie teraz, gdy kolejne gry okazują się maszynkami do wyciągania pieniędzy.

***

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube