Macie wolny miesiąc? Tyle zajmie zdobycie pterodaktyla w World of Warcraft

13573

Urokiem gier MMORPG jest to, że w pewnym momencie trzeba farmić. W jednych tytułach level, w innych ekwipunek, a w kolejnych jakieś dodatkowe pierdoły. W World of Warcraft przykładowo, przyjdzie nam czekać miesiąc na zdobycie pterodaktyla – tyle zajmie nam wykonanie specjalnego questa. Zacznijmy jednak od początku.

Nie tak dawno, po raz pierwszy jednemu z graczy wypadło specjalne jajko, Pterrodax Egg. Jest to rzadki łup, który rozpoczyna miesięczne zadanie w Battle for Azeroth. Jak zdobyć jajko? Musicie polować na konkretne pterodaktyle.

Jak macie wystarczającą ilość szczęścia i cierpliwości, to w końcu zdobędziecie Pterrodax Egg. Dopiero teraz zacznie się jednak prawdziwe czekanie. Jajko uruchamia serię zadań „How to Ptrain Your Pterrodax”, które zajmą 29 dni. W tym czasie codziennie musimy wykonywać określone daily questy, aby nasz pterodaktyl rósł w siłę i dorastał. Na końcu naszych trudów otrzymamy Kua'fon's Harness.

Tak, cała zabawa polega na tym, że w ciągu miesiąca będzie zwyczajnie hodowali naszą zdobyć, aż ta urośnie na tyle, aby zostać naszym wierzchowcem. Pełen proces, opis wszystkich misji oraz przebieg miesięcznego questa znajdziecie tutaj.

Zadanie dostępne jest jedynie dla postaci na 120 poziomie, a do tego po stronie Hordy. Spokojnie, podobno Przymierze ma swój odpowiednik. Co ciekawe, zadaniem z Pterrodax Egg dało się podzielić.

Nie wiem, czy na ten moment Blizzard naprawił tę opcję, czy jeszcze jest aktywna (lub zawsze będzie?). Niemniej jeśli ktoś zdobędzie Pterrodax Egg, to była możliwość „share’owania” misji, które daje jajko. W ten sposób nie musieliście farmić jajka, co jest pierwszym krokiem w drodze do własnego pterodaktyla.

Zobacz także

16 komentarzy