Malarz nową klasą w Final Fantasy XIV! Podróżowanie po kosmosie i kobiece kocice!

Dodany przez PefriX 4 miesiące temu
26 3095
Malarz nową klasą w Final Fantasy XIV! Podróżowanie po kosmosie i kobiece kocice!

Final Fantasy XIV Fan Festival 2024 w Tokio dostarczyło od groma informacji dla jednego z najpopularniejszych MMORPG-ów na świecie. Pierwszą, istotną informacją jest nowa klasa (job), która zawita w rozszerzeniu Dawntrail. Jest to Pictomancer, którego możecie kojarzyć z Final Fantasy VI.

W Final Fantasy XIV klasa ta zostanie rozbudowana. W oryginalnej grze „malarz” mógł namalować stwora i przenieść go w ten sposób do naszej drużyny. W MMORPG-u Pictomancer będzie pełnił nieco bardziej rozbudowaną rolę magical ranged DPS-a z zacięciem do supportowania drużyny. Coś w stylu Barda oraz Dancera, a niekoniecznie Black Mage’a, co warto brać pod uwagę. Niestety, Yoshi-P nie przebrał się za nową klasę, bo jak twierdzi „jako 50-latek mógłby nie dać rady odpowiednio wyglądać”. Dlatego w zamian pojawiła się cosplayerka.

Ze swojej strony dodam, że ataki Pictomancera wyglądają nietypowo na tle normalnej „kolorystyki” zdolności w Final Fantasy XIV. Faktycznie Square Enix utrzymuje malarski akcent. W Dawntrail klasa ta rozpocznie zabawę na 80. poziomie w Gridanii. Beastmaster z kolei będzie klasą w stylu Blue Mage’a (limited job). Pojawi się w drugiej połowie aktualizacji 7.xx.

Potwierdzono również, że we wspomnianym rozszerzeniu będzie można grać, jako kobieca wersja rasy Hrothgar. Wprowadzenie ich do gry zostało obiecane jeszcze w 2021 roku. Warto zaznaczyć, że będzie to (póki co) ostatnia rasa wprowadzona do MMORPG-a. Gracze Final Fantasy XIV otrzymają także więcej Hildebranda, „new variant dungeons”, aktualizację Gold Saucera, a także alliance raid Echoes of Vana'diel, bazowany na Final Fantasy XI. Pojawi się również ośmioosobowy raid The Arcadion, a maksymalny poziom zostanie podniesiony do 100.

Co się zaś tyczy kosmicznych przygód, to Dawntrail wprowadzi swoją wersję Island Sanctuary o nazwie Cosmic Exploration. Będzie to „lifestyle content”, dedykowany casualowym graczom, w ramach którego zwiedzimy inne planety, również w multiplayerze. Nie zdradzono szczegółów, jak to ma działać, ale nie będzie to obowiązkowa zawartość, a raczej dodatkowa atrakcja. W kwietniu z kolei rozpocznie się współpraca z Final Fantasy XVI. Malowanie/farbowanie zbroi również zostanie rozbudowane.

Na koniec inna, ważna wiadomość – otwarta beta Final Fantasy XIV na Xbox rozpocznie się 21 lutego. Data może ulec zmianie, ale Squre Enix generalnie jest gotowe, aby wypuścić swojego MMORPG-a na nowej platformie. Nie zdradzono, jednak kiedy Dawntrail ostatecznie wyjdzie. Potwierdzono ten rok (być może wakacje), ale zespół jeszcze nie chce ujawniać szczegółów, aby nie musieć przepraszać za opóźnienia.


26 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube