Mało graczy i słabe recenzje. Elyon nie zaliczył udanego startu

Dodany przez guru około 2 lata temu
19 7379
Mało graczy i słabe recenzje. Elyon nie zaliczył udanego startu

Jako że od premiery Elyon minął już tydzień (20 października), możemy już chyba wyciągnąć pierwsze wnioski na temat gry i jej obecnej kondycji.

Niestety, Kakao Games raczej nie ma powodów do radości. Mimo transformacji z modelu Buy-To-Play na Free-To-Play (co miało się przełożyć na zwiększoną popularność), Elyon zanotował bardzo średni, żeby nie powiedzieć bardzo przeciętny start na Steamie.

W szczytowym momencie na serwerach mieliśmy tylko 15 tysięcy osób.

Jeśli chodzi o rekordy CCU, to Elyon przegrał ze wszystkimi liczącymi się tytułami Massively Multiplayer Online na platformie Valve. New World, Elder Scrolls Online, Final Fantasy XIV, Black Desert, Star Wars The Old Republic - wiadomo, ale Elyon uległ także tegorocznym konkurentom Bless Unleashed, MIR4, Grand Chase, a nawet Swords of Legends Online, które pomimo B2P i mniejszego hype’u niż Elyon, osiągnęło przy premierze 18k ludzi online.

Po nowym dziele twórców TERA Online spodziewaliśmy się chyba czegoś więcej. Prawda?

Nieciekawie wyglądają również oceny gry, które mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość gry. Na obecną chwilę Elyon może się pochwalić zaledwie 52% pozytywnych recenzji.

Większość krytyki dotyczy jednak spraw technicznych, więc gdy Kakao Games poradzi sobie z problemami, to ocena Elyon pewnie powędruje do góry. Tak samo jak w przypadku New World. 

Zagracie TUTAJ


19 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube