Medivia – gra MMORPG, która spodoba się Polakom. Startuje nowy serwer

Dodany przez guru 12 miesięcy temu
24 8628
Medivia – gra MMORPG, która spodoba się Polakom. Startuje nowy serwer

O Medivia (wtedy jeszcze Medivia Online) wspominaliśmy w 2020 roku, przy okazji kompletnej przebudowy gry. Jednak od tamtego czasu minęło sporo czasu, a Medivia rozrosła się do jeszcze większych rozmiarów.

Ale od początku…

Medivia powstała w 2008 roku jako jednoosobowy projekt pod nazwą Tibianic. W tamtych czasach Medivia nie była niczym więcej niż zwykłym prywatnym serwerem Tibii. Cały początkowy rozwój był głównie skupiony na odtwarzaniu wierności Tibii 7.4, ponieważ taki był początkowy zamysł projektu. Ilość graczy była bardzo niska i rekordy graczy online nie były zbyt imponujące.

Po kilku latach prac projekt zaczął się powoli zmieniać wraz z nadejściem pierwszych, własnych, autorskich aktualizacji. Dlatego powoli zaczęto wprowadzać nasze własne rozwiązania, między innymi zmieniać mapę i prowadzić grę w kierunku własnej historii.

Tylko w ostatnich trzech latach udało się zaprojektować więcej nowych rzeczy w grze niż przez wcześniejszą dekadę od powstania projektu. Na dzisiejszy stan, tj. czerwiec 2022, gra jest w pełni autorska, posiada zaawansowany silnik graficzny wraz z jednym z najbardziej zaawansowanych silników dźwiękowych w grach 2D. Pod tym względem twórcy Medivia zostawili w tyle nawet samego CipSofta. 

Poza pełną lokalizacją źródeł dźwięku w przestrzeni 3D, silnik gry potrafi obliczać takie rzeczy jak np. efekt Dopplera, który zmienia wysokość dźwięku zależnie od szybkości poruszania się dwóch obiektów względem siebie (słuchacza - gracza, a np. pociskiem z run). Dodatkowo dźwięk jest tłumiony przed obiekty znajdujące się między graczem a źródłem dźwięku, np. ścianą. Dźwięk jest całkowicie stłumiony za ścianą z zamkniętym drzwiami a kiedy je otworzymy to jesteśmy w stanie z powrotem usłyszeć źródło dźwięku.

Do tego wszystkiego warto wspomnieć o nowych efektach graficznych, w tym efektach  pogodowych, takich jak deszcz, śnieg czy burza piaskowa. Są to elementy używane do zwiększenia immersji. Ponadto - przykładowo - w gęstych lasach został zastosowany motyw spadających liści.

O Medivia piszemy jednak z innych powodów. Po pierwsze, pojutrze – 24 czerwca – planowane jest otwarcie nowiutkiego serwera – Progeny. “Świat różni od innych światów Medivii. Działa na przyśpieszonych parametrach, ponadto posiada ułatwienia dla graczy, którzy zaczęli rozgrywkę w Tibii po 2006 roku”.

Drugi powód to nowy dodatek-update, który zawita do Medivii w niedługim czasie i będzie skierowany zarówno dla nisko, jak i wysokopoziomowych graczy. Fabuła będzie się kręcić wokół tajemniczego rytuału kultystów, którzy przebudzili starożytną istotę w głębi świątyni.

Zagracie TUTAJ (możecie wejść do gry teraz albo poczekać do piątku).

PS Medivia jest dostępna w czterech językach: polskim, portugalskim, hiszpańskim i angielskim.


24 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube