Metin2 Classic. Powstanie czy nie?

2r7ncc9

Sprawa wygląda tak:

Klasyczne serwery Metin2 nie powstaną, a przynajmniej nie w takiej formie, jakiej byśmy sobie życzyli. Metin2 Classic wymagałby uruchomienia drugiej wersji gry, a na to niestety nie zgadza się Webzen. Dlatego GameForge – jeśli już przyjdzie co do czego – zamierza "kombinować" z obecnym M2, aby zadowolić swoich oldschoolowych fanów.  

Zapomnijcie jednak o Metin2 Classic aka Metin2 Vanilla. Coś takiego nie powstanie… chyba że na prywatnych serwerach:)

Apropo prywatnych serwerów. W tym samym wywiadzie, w którym rozmawiano o wersji Classic, poruszono również kwestię „piratów”. Przedstawiciel GameForge przyznał, że walka z prywatnymi serwerami Metina2 bywa bardzo trudna i w wielu przypadkach – szczególnie jeśli taki serwer stoi poza granicami Niemiec - są oni bezsilni. Do tego dochodzą problemy z wyśledzeniem autorów takich światów, którzy bardzo dobrze ukrywają swoje nielegalne przedsięwzięcia.

Dlatego właśnie GameForge skupia się w ostatnim czasie na usuwaniu z YouTube i Twitchów materiałów pochodzących z prywatnych serwerów M2. Najlepszym tego przykładem jest polski popularny YouTuber Isamu (1,3 mln subskrypcji), który został „poproszony” przez GF o usunięcie ze swojego kanału wszystkich gameplayów z piratów Metina2. 

Zobacz także

13 komentarzy