Metin2 czy Tibia- która z gier ma gorszą renomę?

M2 horz

Metin 2 czy Tibia. 
Tibia czy Metin2. 

Dwie mega popularne w Polsce gry MMORPG, za którymi – od wielu lat - ciągnie się bardzo zła opinia. Obie produkcje są uznawane (za tzw. środowisko graczy) za siedlisko płaczków, gimbusów, idiotów, dzieci neostrady… słowem wszystkiego, co najgorsze w polskich graczach online. 

Czy słusznie? Oczywiście, że nie. 

Niestety trudno jest zmienić coś, co bardzo głęboko siedzi ludziom w głowach. Przecież zwykły nie-MMORPGowy gracz, kiedy usłyszy słowo „Tibia”, nie ma przed oczami „Bobka” z 1500 lvl, tajemnicę Banuta Door czy dropu za 20 tys. złotych. On widzi dzieciaka rzucającego w matkę krzesłem. 

No dobra, to jaka gra – zdaniem naszych czytelników – ma gorszą renomę? 

Wyniki nie pozostawiają wątpliwości. Dwie trzecie z was uważa, że Metin2 ma bardziej zszarganą opinię niż Tibia (stosunek głosów: 66% do 34%). 

Hmm, Metin2 na pewno miał taki okres w swojej historii, z którego nie jest dumny. Wówczas na polskich serwerach było łatwiej 12-latka wyzywającego twoją matkę, aniżeli zwykłego kulturalnego gamera. 

Sytuacji nie poprawiała także bardzo rozbudowana „scena” hackerów Metina2 oraz multum prywatnych serwerów, z którymi przez wiele lat GameForge nie mogło sobie poradzić. 

To wszystko działało na niekorzyść Metina2, przez co otrzymaliśmy teraz takie, a nie inne wyniki. 

Oczywiście Tibia nie jest święta, ale widać jednak różnicę w wieku, zachowaniu, ale także ogólnym zachowaniu. Marsze Niepodległości, wirtualne pogrzeby, zbieranie datków na walkę z koronawirusem – to na pewno poprawiło nieco ocenę Tibii i Tibijczyków. 

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

17 komentarzy