Miał być pogromcą WoW-a, a został... Mija 6 lat od debiutu Guild Wars 2

Gggg

Mija 6 lat od jednego z największych wydarzeń w świecie MMORPG.

28 sierpnia 2012 roku na rynku zadebiutował Guild Wars 2. Wielki wysokobudżetowy produkt od firmy ArenaNet, który miał odmienić  nasz gatunek i stać się „pogromcą” World of Warcraft. 

No cóż, GW2 na pewno wpłynął w jakiś sposób na postrzeganie gier Massively Multiplayer Online, co do tego nie mamy wątpliwości, ale czy pokonał WoW-a? Chyba nie. Wiele osób, szczególnie na etapie zapowiedzi, miało pewnie nadzieję, że Guild Wars 2 stanie się Królem MMORPG, ale tak się jednak nie stało. 

Pomimo początkowego szaleństwa (hype jaki wtedy panował, był nie do opisania) i rekordowej sprzedaży, GW2 nie okazał się rewolucją. Dynamiczne eventy też nie były tym, czego oczekiwano. 

Mimo wszystko nadal mamy do czynienia z jednym z lepszych MMORPG-ów na rynku. Ilość graczy może nie jest tak wielka jak w przypadku Elder Scrolls Online, Final Fantasy XIV czy wspomnianym WoW, ale na serwerach wciąż znajdziemy masę osób. 

ArenaNet musi się jednak pogodzić z jednym. Czasy świetności GW2 już nie wrócą. Trzeba patrzeć w przyszłość. Nie zdziwiłbym się, gdyby AA pracowała już nad Guild Wars 3. Sześć lat to masa czasu w MMORPG. Grafika, mechanika, w ogóle trend w gatunku się zmienił.

Ale oczywiście Guild Warsowi 2 życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Zagracie TUTAJ (od 2014 roku podstawowa wersja GW2 jest dostępna w systemie Free-To-Play). 

PS Ciekawe, że w infografice nie podano informacji o ilości graczy. Hmm...

Zobacz także

63 komentarzy