Microsoft kupuje Blizzarda. World of Warcraft i inne gry będą miały nowy dom

Dodany przez guru 11 miesięcy temu
28 20923
Microsoft kupuje Blizzarda. World of Warcraft i inne gry będą miały nowy dom

Transakcja, która zatrzęsie całą branżą gier wideo.

Wielki Microsoft poinformował właśnie, że za kwotę 68,7 miliardów dolarów (266 miliardów złotych) zakupi spółkę Activision-Blizzard.

Oznacza to, że twórcy takich hitów jak World of Warcraft, Warcraft, Overwatch, Hearthstone, Diablo, Candy Crush, StarCraft, Heroes of the Storm oraz Call of Duty będą mieli nowego właściciela.

Wiem, trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę się dzieje…

TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ macie potwierdzenie.


Phil Spencer (szef gamingowej strony Microsoftu) wystosował już nawet specjalny komunikat.

Jako zespół mamy misję szerzenia radości i społeczności graczy dla wszystkich na świecie. Wszyscy wiemy, że granie jest najbardziej dynamiczną i dynamiczną formą rozrywki na całym świecie i doświadczyliśmy potęgi więzi społecznych i przyjaźni, jakie umożliwia granie.

Ponieważ realizujemy tę misję, niezwykle ekscytujące jest ogłoszanie, że Microsoft zgodził się na przejęcie Activision Blizzard.

Przez wiele dziesięcioleci studia i zespoły tworzące Activision Blizzard zyskały ogromne źródła radości i szacunku miliardów ludzi na całym świecie. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością pracy z niesamowitymi, utalentowanymi i oddanymi ludźmi z Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software , Sledgehammer Games, Toys for Bob, Treyarch i każdy zespół w Activision Blizzard.

Do czasu zamknięcia tej transakcji Activision Blizzard i Microsoft Gaming będą nadal działać niezależnie. Gdy umowa zostanie sfinalizowana, firma Activision Blizzard będzie podlegać mnie jako dyrektorowi generalnemu Microsoft Gaming.

Po zamknięciu zaoferujemy jak najwięcej gier Activision Blizzard w ramach Xbox Game Pass i PC Game Pass, zarówno nowych tytułów, jak i gier z niesamowitego katalogu Activision Blizzard. Ogłosiliśmy również dzisiaj, że Game Pass ma teraz ponad 25 milionów subskrybentów. Jak zawsze, z niecierpliwością czekamy na dalsze dodawanie wartości i więcej wspaniałych gier do Game Pass.

Fantastyczne franczyzy w Activision Blizzard przyspieszą również nasze plany dotyczące Cloud Gaming, umożliwiając większej liczbie osób z większej liczby miejsc na całym świecie uczestnictwo w społeczności Xbox przy użyciu telefonów, tabletów, laptopów i innych urządzeń, które już posiadasz. Gry Activision Blizzard są dostępne na różnych platformach i planujemy nadal wspierać te społeczności w przyszłości.

Można więc oczekiwać, że w niedługiej przyszłości takie gry jak World of Warcraft trafią do Game Passa.

A kto wie, być może obecność Microsofta pozwoli Blizzardowi (czy może ex-Blizzardowi? - trudno powiedzieć, pod jakim szyldem będą działać) wrócić do czasów świetności i dostarczyć nam takie gry, takie dodatki, taki content, jakiego oczekujemy i na jaki zasłużyliśmy. Odwrotnie do tego, co dzieje się teraz.

Jednego możemy być jednak pewni. Nachodzą nowe, inne, lepsze (?) czasy dla graczy WoW-a, Diablo i reszty tytułów. 


UPDATE: gdy pojawiają się jakieś nowe informacje, czym prędzej edytujemy newsa!

UPDATE #2: przypominamy, że Microsoft przejął wcześniej Bethesdę i Zenimax (czyli twórców Elder Scrolls Online). 


28 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube