Mike Morhaime rezygnuje ze stanowiska prezesa Blizzarda

8nanzhpzzvkrhtctbsk9xm

Mike Morhaime to dobrze znana persona dla wszystkich osób, które są zainteresowane Blizzardem (a przynajmniej powinna być). Jeden ze współzałożycieli giganta, który do tej pory pełnił rolę prezesa (dyrektora, CEO) firmy ogłosił, że rezygnuje ze swojego stanowiska.

Spokojnie, nie oznacza to jednak, że całkowicie kończy z Blizzardem. Faktycznie nie będzie już pełnoetatowym pracownikiem. Zamiast tego pozostanie po prostu doradcą. Po 27-latach, pan Mike Morhaime zdecydował, że jego przygoda dobiega końca. Na jego stanowisko wskoczy J. Allen Brack, czyli producent wykonawczy World of Warcraft.

"After many years of working with some of the industry’s most talented people to create games and worlds for you to play in, I’ve decided it’s time for someone else to lead Blizzard Entertainment. I will now serve as an advisor to the company I so love and admire. My duties as president of Blizzard will be assumed by my friend, colleague, trusted advisor, and longtime steward of World of Warcraft, J. Allen Brack." 

Ta zmiana nie powinna nikogo zaskoczyć. W ciągu ostatnich dwóch lat obserwowaliśmy różne przetasowania w Blizzardzie. Część osób odeszła na stałe z firmy, a inne kręcą się dookoła, niemniej nie pełnią już istotnych funkcji.

Można śmiało powiedzieć, że stara gwardia z którą kojarzony był Blizzard, idzie na emeryturę, ustępując miejsca młodym. Allen Adham oraz Ray Gresko również zostali przerzuceni na inne stanowiska. Ciekawe jakie będą tego efekty. BlizzCon zapowiada się ciekawie!

Dziękujemy za lata pracy i życzymy udanej emerytury.

Zobacz także

20 komentarzy