Mirage: Arcane Warfare kończy życie przez europejskie prawo

Dodany przez PefriX ponad 4 lata temu
3 4035
Mirage: Arcane Warfare kończy życie przez europejskie prawo

Ciekawe ile jeszcze takich informacji opublikujemy w ciągu miesiąca. Okazuje się bowiem, że kolejna gra idzie do piachu, bowiem nie mogła sprostać europejskiemu prawodawstwu. Tym razem mowa o Mirage: Arcane Warfare, które zniknie ze Steama już dzisiaj (25 maja) i zostanie zamknięte za kilka dni (31 maja)

Torn Banner Studios poinformowało, że nie są w stanie spełnić wszystkich wymogów wprowadzonego świeżo w Europie GDPR (General Data Protection Regulation – w Polsce RODO, czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych).  Co jednak ciekawe, po zamknięciu serwerów, gracze będą mogli hostować prywatne gry lub tworzyć własne serwery do zabawy.

Skąd takie decyzje? Okazuje się, że niszowych deweloperów zwyczajnie nie stać na dostosowanie serwerów oraz baz danych do nowego prawa. Z tego powodu część z nich zwyczajnie decyduje się na zakończenie swojej działalności, a niektórzy blokują IP z Europy. Dla mnie to nieco kuriozalne, ale w przeciągu tego miesiąca pożegnaliśmy przez to kilka tytułów. Wiadomo, większe firmy są zupełnie bezpieczne, ale szkoda mi gier indie.

Z drugiej strony, jeśli firmy mają problem z zabezpieczeniem naszych danych i nie są w stanie dostosować się do wytycznych, to czy powinniśmy ich żałować?


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube