[Mobilne] League of Legends: Wild Rift będzie nieco „ocenzurowany”, ale zapowiada się dobrze

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
7 4638
[Mobilne] League of Legends: Wild Rift będzie nieco „ocenzurowany”, ale zapowiada się dobrze

Riot Games już jakiś czas temu zapowiedziało, że przeniesie na urządzenia mobilne oraz konsole swój hit, czyli League of Legends. Deweloperzy uprzedzili jednak, że spin-off o nazwie League of Legends: Wild Rift nie będzie jedynie portem oryginału, ale osobną grą. Twórcy podkreślili, że o ile same założenia MOBA, uniwersum i większość elementów pozostanie bez zmian, tak część gry zostanie przemodelowana w taki sposób, aby lepiej sprawdzała się na innych platformach.

W efekcie League of Legends: Wild Rift będzie szybszą oraz prostszą wersją oryginalnego League of Legends. Na dole tekstu macie przedłużony gameplay, prezentujący omawiany tytuł w akcji. Otrzymaliśmy również garść informacji na temat skinów, czy rotacji bohaterów.

Od strony rozgrywki całość zapowiada się ciekawie. Materiał pozwala uwierzyć, że Riot Games dostarczy nam niezwykle płynną, mobilną grę MOBA i przyznam szczerze, że to jeden z nielicznych tytułów, którym faktycznie jestem zainteresowany, jeśli chodzi o gry nas smartfona.

Mecze w League of Legends: Wild Rift trwać mają maksymalnie 20 minut - niektóre elementy zostały skasowane, aby przyśpieszyć zabawę, jak turrety przy Nexusie. Mapa również jest mniejsza, a do tego przyśpieszono możliwość kupowania przedmiotów. Dżungla również otrzymała sporego buffa.

Jeśli chodzi o samych bohaterów, to ten spin-off zaoferuje wszystkie postacie League of Legends, ale nie na start. Riot Games poinformowało, że mobilna odsłona zadebiutuje z garścią herosów i ich liczba będzie systematycznie powiększana. Niemniej, nie ma mowy o wrzuceniu do zabawy ponad 140 postaci jednocześnie, co trzeba brać pod uwagę.

Sami bohaterowie również nie będą klonami oryginału. Zapowiedziano sporo zmian w umiejętnościach, aby te lepiej sprawdzały się na nowej platformie, a zwłaszcza przy nowym sterowaniu. Do tego herosi przejdą wizualną przemianę, oferując odświeżony wygląd. W niektórych przypadkach widoczna jest również „cenzura” – Janna nie kusi już swoim wdziankiem, a Jinx ma bandaż na klatce piersiowej. Możemy jedynie zgadywać, że część tych zmian podyktowana została przez chęć podbicia chińskiego rynku, ale to jedynie domysły, a nie fakty.

Jeśli chodzi o skórki, to deweloperzy potwierdzili, że mobilna wersja traktowana jest, jako osobny tytuł i nie będzie można przetransferować swojego dobytku do tego spin-offu. Żegnajcie zatem zakupione/zdobyte skórki – trzeba będzie zapracować sobie na nie od nowa. Dotyczy to również bohaterów, oczywiście.

Kiedy zobaczymy League of Legends: Wild Rift? Riot Games obecnie rusza z techniczną alfą w Brazylii i Filipinach. Testy w innych regionach odbędą się jeszcze w tym roku. Zainteresowanych testami alfa zapraszam tutaj.


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube