Mobilny Aion nie wypalił – zapowiedź zamknięcia serwerów

Iconutama1

Tak tak, wiem – dobrze mu tak. Mobilne gry, a już zwłaszcza MMO, nie powinny mieć racji bytu i generalnie to fatalne pomysły, które chcą jedynie doić pieniądze z naszych portfeli. A wszelakie auto-play i auto-fight to największa zaraza, która powinna zostać oficjalnie ekskomunikowana przez samego papieża.  Skoro początek mamy za sobą to przejdźmy do konkretów.

Mobilny Aion, czyli Aion: Legions of War przechodzi w stan wiecznego spoczynku. Zespół deweloperów poinformował, że w najbliższych miesiącach gra zostanie oficjalnie zamknięta. Na ten moment zablokowano wszelkie zakupy w aplikacji za prawdziwe pieniądze. Do tego nie ma możliwości pobierania tytułu poprzez Apple App Store, czy Google Play.

Aktualna społeczność Aion: Legions of War może bez przeszkód grać do 19 czerwca. Do tego terminu serwery będą aktywne, a po tym czasie nastąpi oficjalne zamknięcie i pożegnanie się z tytułem. W ciągu pozostałych dwóch miesięcy, wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się w Aion: Legions of War zgodnie z planem.

“As we conclude this journey together, we want to thank our community -- many of whom have been with us from the very beginning-- for their unwavering passion and loyalty. We have sincerely enjoyed our time with you.”

Oficjalnie nikt nie podaje konkretnego powodu podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Możemy jedynie zgadywać, że tytuł nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Patrząc na recenzję Xaorusa to ciężko się temu dziwić. Ocenił bowiem Aion: Legions of War jako kiepską, mobilną produkcję, która w zasadzie nie ma zbyt wiele wspólnego z popularnym niegdyś MMORPG-iem.

Zobacz także

11 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

New World to najlepszy czy najgorszy MMORPG tego roku?

Wyniki

Obrazek dnia

Pobrane (1)

Kalendarz