Multi-boxing w World of Warcraft będzie coraz trudniejszy, ale nadal legalny

0a6xonhtmlv41

Jakiś czas temu (bodaj w zeszłym roku) pisałem Wam, że Blizzard wprowadza nowe zasady dotyczące multi-boxingu w World of Warcraft. Jeśli chcecie posiadać kilka aktywnych kont w tym MMORPG-u to nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli chcecie grać na nich w tym samym momencie to również nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli chcecie jednak zsychnronizować je tak, aby jednym przyciskiem wykonywane były te same czynności to wtedy tworzy się tutaj problem.

Według nowych wytycznych, wszelakie programy, ale i sprzęt, pozwalający na synchronizowanie kont, czy też obsługę wielu postaci w tym samym momencie, za pomocą przypisanych przycisków, zaprogramowanych komend, itd. itp., - to wszystko nie jest mile widziane w World of Warcraft.

Jeśli chcecie grać na wielu kontach to musicie każde aktywne okno z postacią obsługiwać manualnie.

„We will now additionally prohibit the use of all software and hardware mechanisms to mirror commands to multiple World of Warcraft accounts at the same time, or to automate or streamline multi-boxing in any way.

Players found to be in violation of this policy are subject to account actions. These actions can include warnings, account suspensions and, if necessary, permanent closure of the player’s World of Warcraft account(s), as activities which effectively replicate automated gameplay are contrary to the terms and conditions of the Blizzard End-User License Agreement (EULA).”

Warto tutaj zaznaczyć jednak, że Blizzard najpierw będzie wysyłał ostrzeżenia osobom łamiącym regulamin. Potem tymczasowo zawieszał konta, a dopiero na końcu, gdy recydywista nie zmieni swojego zachowania, zafunduje pełnoprawnego bana. Cześć graczy jest zadowolona, że World of Warcraft nieco odetchnie, bowiem te działania powinny wpłynąć na mniejszą ilość botów w świecie gry.

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że multi-boxing dalej nie jest zabroniony w World of Warcraft i realnie nie zmieni to aż tak dużo. Zmniejszy się liczba osób korzystająca z tego, ale to nie tak, że Azeroth nagle się oczyści. Zwłaszcza, że słowem klucz jest tutaj „mirroring”, więc znajdą się sposoby na obejście nowych wytycznych.

Zobacz także

11 komentarzy