Muzułmańskie święto w polskim (chrześcijańskim) Metin2. Niektórzy mają z tym problem

Poland

W Metin2 PL rozpoczął się event związany z Ramadanem, czyli jednym z największych wydarzeń w życiu każdego muzułmanina.

Ramadan – dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Dla muzułmanów jest święty, gdyż w tym miesiącu rozpoczęło się objawianie Koranu – archanioł Gabriel (arab. Dżibril) ukazał się Mahometowi, przekazując kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu. 

Nie wszystkim to jednak pasuje. 

Niektórzy rodacy twierdzą, że to nieodpowiednie czy wręcz obraźliwe, aby polska wersja gry MMORPG, która zawiera wyłącznie polską społeczność (czyli de facto chrześcijan, bo 90%+ Polaków wyznaje właśnie taką wiarę) obchodziła święto związane z inną religią. W tym przypadku islamem. 

Jeden z takich (całkowicie poważnych) komentarzy. Jest ich więcej, ale może nie tak bezpośrednich/osobistych:)

Od razu zaznaczam, że są to – na całe szczęście - pojedyncze przypadki. Przeważająca większość graczy Metin2, z tego co czytałem na forum i Facebooku, nie ma problemu z islamskim świętem. Dla nich liczy się wyłącznie możliwość zdobycia/kupienia fajnych kostiumów czy wierzchowców. A czy jest to związane z inną religią – bez znaczenia. 

Bądźmy jednak poważni. Robić aferę o jakieś wirtualne wydarzenie w grze MMORPG? Dajcie spokój. Przecież Ramadan Event nie zawiera w sobie niczego nieodpowiedniego. Żadnej fabuły, żadnego nawiązania do religii. Nic, co miałoby wspólnego z naszą wiarą. 

"Udowodnijcie swoją wielkoduszność, zaopatrując poszczących obywateli w chleb i przekazując im dary na talerzu z ItemShopu – Wasze dobre czyny zostaną hojnie wynagrodzone! Odwiedzajcie ponadto regularnie historyka i zgarnijcie na zakończenie Ramadanu cenne przedmioty za swoje dobre czyny".

Zobacz także

46 komentarzy