Myth of Empires święci triumfy. "Dawno nie widziałem tak dopracowanej gry"

Myth

Jako że od premiery Myth of Empires minął już tydzień, czas na pierwsze wnioski.

I szczerze mówiąc, nie mamy się do czego przyczepić. Myth of Empires już teraz jest sporym hitem, który notuje coraz lepsze wyniki.

Liczba aktywnych graczy rośnie w tempie kilku tysięcy na dzień. Obecnie jest to 35,000 równocześnie zalogowanych użytkowników (dwa razy więcej niż tydzień temu).

Równie imponująco wyglądają oceny na Steamie (76% pozytywnych recenzji). Gracze chwalą MMORPG-ową strukturę gry, rozbudowane systemy, no i charakterystyczny klimat produkcji.

Dawno nie widziałem tak dopracowanej gry z naprawdę porażającą ilością contentu w EA. Bardziej zalatuje normalną grą MMORPG z dodatkiem survivalu i budowaniem niż stereotypowym survi. Dość powiedzieć, że drzewka umiejętności postaci (również buffy, umiejętności pasywne) i drzewko technologiczne gildii są naprawdę mocno rozbudowane.

 

Zaskakuje mnie, że moby zachowują się znacznie lepiej, prawie się nie bugują i mają o wiele lepsze AI niż w np. będącym od dłuższego czasu na rynku Conan Exiles czy Ark. Może przypadkowa sytuacja, ale po zaatakowaniu jednego lisa ten uciekł, po chwili przyprowadził całą grupę i dopiero wtedy zostałem zaatakowany. Moby na niskim hp nie czekają na rychłą śmierć tylko starają się ulotnić.

 

Nigdy nie byłem przekonany do gier MMO RPG, aż trafiłem na tę produkcję. Gram zaledwie kilka godzin, ale całkowicie pochłonięty jestem przebywaniem w tym świecie. Pomimo ogromnych błędów w tłumaczeniu na język polski, 30 fpsów XD i jeszcze znalazło by się kilka rzeczy, no pomimo tego polecam grę, bo każdy miłośnik survivali i RPGów znajdzie więcej plusów niż minusów w tej grze :)

 

Świetne połączenie ARKa, Life is Feudal: MMO i Rusta. Polecam!

Myth of Empires wydawał się skazany na pożarcie. Niszowa gra od niszowej firmy, a tu proszę – jednak dobre produkcje potrafią się obronić, a nawet odnieść międzynarodowy sukces.

Do 1 grudnia możecie kupić Myth of Empires za niecałe 97 złotych (potem cena wzrośnie o 10 zł do góry).

https://store.steampowered.com/app/1371580/Myth_of_Empires

Zobacz także

8 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Ff

Kalendarz