Na forum War Thunder ujawniono tajne dokumenty militarne armii brytyjskiej

Erz1ppx

The Challenger 2 to czołg, który nadal używany jest przez brytyjską armię. W zasadzie dostępny jest u niej od 1994 roku. Maszyna ta brała udział w działaniach w Bośni i Hercegowinie, Kosowie czy Iraku. Po co te szczegóły? Otóż sprzęt ten jest głównym bohaterem ostatnich wydarzeń w War Thunder.

Omawiany czołg dostępny jest w War Thunder. Deweloperzy chwalą się tym, że odzwierciedlają maszyny jak najwierniej i podobno jest w tym sporo prawdy. Zawsze znajdzie się jednak ktoś, kto to podważy. Ostatni tego typu temat na forum gry dotyczył właśnie Challenger 2.

Znalazł się niezwykle oddany graczy, który udostępnił dokumenty poświęcone wspomnianej maszyny. Sam zainteresowany poinformował, że jest dowódcą czołgu Challenger 2 w rzeczywistości i służy w British Army's Armored Trials and Development Unit. Zwrócił uwagę, że czołg w War Thunder znacząco różni się od tego realnego. Jest bowiem o wiele bardziej narażony na ogień nieprzyjaciela, niż jego rzeczywisty odpowiednik. Aby udowodnić swoją rację, udostępnił tajne dokumenty armii brytyjskiej.

Dokładnie chodzi o „Challenger 2 Army Equipment Support Publication”, co podobno jest dosłownie instrukcją obsługi czołgu. W tej sytuacji wszyscy mają prawo zastanawiać się, czy faktycznie na forum War Thunder pojawiły się tajne dokumenty. Jedne źródło (UK Defense Journal) potwierdziło, że obrazy zostały zmodyfikowane oraz opatrzone etykietą „odtajnione”. Teoretycznie zatem mogły pojawić się w dyskusji publicznej. Gaijin uznało jednak, że lepiej się upewnić i sprawdzić źródło.

Długo nie trzeba było czekać na reakcję. Minister obrony z Wielkiej Brytanii potwierdził, że udostępniona instrukcja jest prawdziwa i jest materiałem tajnym. Nie powinny zatem być publikowane cywilom. Całość potwierdził również przedstawiciel Departamentu Sprzętu Obronnego i Wsparcia w MoD.

Osobie udostępniającej te dokumenty grozi teraz nawet do 14 lat więzienia. Nie wiadomo, czy nasz „leaker” był świadomy tego co robi, czy faktycznie myślał, że instrukcja została oficjalnie odtajniona. Gaijin zaś prosi, aby nie robić takich rzeczy, bowiem rzuca to złe światło na nich, ale również na obywateli Wielkiej Brytanii. Warto dodać, że gracz faktycznie może być dowódcą czołgu Challenger 2, który służy aktualnie w armii.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy na forum War Thunder wyciekają tego typu dokumenty Deweloperzy potwierdzają, że miała już miejsce podobna sytuacja, gdy ktoś udostępnił tajne dane. Koniec historii jest z kolei taki, że Gaijin nie ma aktualnie w planach ulepszać Challenger 2. Dlaczego? Dokumenty oznaczone są jako tajne, więc firma nie uznaje ich, jako „wiarygodne źródło informacji”. Dlatego czołg nie zostanie zmieniony. Nie ma buffów dla Challenger 2!

Całość znajdziecie tutaj.

Zobacz także

5 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz