Na forum War Thunder znowu ujawniono tajne, wojskowe dokumenty

Dodany przez PefriX 4 miesiące temu
0 2418
Na forum War Thunder znowu ujawniono tajne, wojskowe dokumenty

To już chyba tradycja, że na forum War Thunder publikowane są przez zapaleńców oficjalne, wojskowe dokumenty i to takie, którymi dzielić się nie powinno. Mowa tutaj o „instrukcjach obsługi” konkretnych maszyn, które chronione są prawem, więc jeśli ujrzą one światło dzienne, wtedy odpowiedzialna za to osoba musi liczyć się ze sporymi konsekwencjami.

Taka sytuacja miała już miejsce dwukrotnie na forum War Thunder, ale jak widać do trzech razy sztuka. Za nami już informacje o brytyjskim Challenger 2 oraz francuskim Leclercu, teraz przyszła pora na amunicję DTC10-125, która używana jest przy chińskich czołgach Type 96 i Type 99 MBTs. Powód publikacji? Ponownie jeden z graczy War Thunder uznał, że deweloperzy źle odwzorowali realia i aby udowodnić swoją rację, podzielił się odpowiednimi danymi.

W tym przypadku sytuacja jest o tyle zabawna, że cała afera jest zupełnie niepotrzebna. Na serwerach testowych War Thunder deweloperzy korzystają ostatnio z placeholderów, więc statystyki pojazdów i amunicji nie są takie, jakie trafią finalnie do gry. Osoba postująca tajne informacje wykorzystała zatem dokumenty bezsensownie, sugerując się nieprawdziwymi danymi z War Thunder. Ale przynajmniej intencje były… dobre?

Zwrócono również uwagę, że w przypadku amunicji DTC10-125, papierologia na jej temat krąży po Sieci już od jakiegoś czasu i faktycznie są to tajne dane. Tylko Chiny nic sobie z tego powodu nie robią. Czy zatem wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec osoby je postującej? Nie wiadomo, ale deweloperzy War Thunder proszą, aby powstrzymać się przed ujawnianiem takich danych. Zwłaszcza, że taki gracz robi problem nie tylko sobie, ale również twórcom gry.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube