Nadchodzi World of Warcraft PL? Blizzard otworzył polski kanał WoW-a na YouTube

Poland

Blizzard zrobił niespodziankę wszystkim polskim fanom gry. Na YouTube otwarto właśnie OFICJALNY POLSKI kanał World of Warcraft, na którym znajdziemy trailery gry z polskimi napisami. 

Na razie nie ma ich zbyt wiele, ale lista jest cały czas aktualizowana. 

TUTAJ 

Czy uruchomienie kanału na YT oznacza, że „Zamieć” szykuje się do całkowite spolszczenia World of Warcraft? Nasi gracze na pewno by tego chcieli, ale jak informuje WoWCenter.pl to wcale nie musi niczego oznaczać. 

"W podanej nam informacji Blizzard zastrzegł, że otwarcie kanału nie oznacza planów całkowitej polonizacji gry. Jest to jednak kolejny krok w tłumaczeniu oficjalnych materiałów z World of Warcraft na język polski - dzieje się tak już w przypadku komiksów, opowiadań, audiobooków czy nawet newsów o WoW Classic".

Polonizować tak wielką grę po 15 latach od premiery? Sami przyznacie, że to mało prawdopodobne. Szczególnie że Polacy nie są stanowią wielkiej siły w tym MMORPG. Liczba abonentów też pewnie jest niższa niż w innych krajach. 

Z drugiej strony Hearthstone, Heroes of the Storm czy Overwatch też mają swoje polskie kanały YT... i są dostępne w naszym języku. 

Zobacz także

35 komentarzy