Najbardziej ponura postać w League of Legends? Przywitajcie Vex

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
10 4032
Najbardziej ponura postać w League of Legends? Przywitajcie Vex

Riot Games postanowiło podnieść poprzeczkę, jeśli chodzi o ponure postacie w gatunku MOBA, a może i w grach w ogóle? Jeśli sądziliście, że Amumu jest depresyjny (bardziej smutny) to koniecznie musicie poznać Vex. Vex to najnowsza bohaterka, która trafi do League of Legends już niedługo. Będziecie mogli rzucać zagładę, mrok i egzystencjalny postrach (czy tam cokolwiek) z Vex w patchu 11.19.

Najlepiej ponurość Vex obrazuje materiał przedstawiający postać. W tym miejscu znajdziecie wersję w języku angielskim, a na dole newsa załączam polską, której trudno jest odmówić…specyficzności. Polecam odsłuchać, a potem wyjść na spacer, pogrzać się w cieple słoneczka, cieszyć się życiem i zwyczajnie nie słuchać Vex. Co jednak bohaterka ta zaoferuje, poza smutami, jeśli chodzi o zdolności bojowe?


Umiejętność bierna — Zagłada i Mrok

Zagłada — Vex co jakiś czas zostaje wzmocniona przez Zagładę, przez co jej następna podstawowa umiejętność przerywa doskoki wrogów i przestrasza ich.

Mrok — za każdym razem, gdy pobliski wróg wykonuje doskok lub mignięcie, zostaje oznaczony Mrokiem. Następny podstawowy atak Vex przeciwko oznaczonemu wrogowi zdetonuje oznaczenie, zadając dodatkowe obrażenia i przywracając część czasu odnowienia Zagłady.

Q — Porywisty Pocisk

Vex wypuszcza do przodu falę, która zadaje magiczne obrażenia wrogom, przez których przeleci. Po chwili fala przyspiesza, ale zmniejsza się jej szerokość. Porywisty Pocisk wysadza Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.

W — Przestrzeń Osobista

Vex zyskuje tarczę i emituje falę uderzeniową, zadając obrażenia magiczne wrogom wokół niej. Przestrzeń Osobista wysadza Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.

E — Otulająca Ciemność

Cień leci w wybrane miejsce, zwiększając swój rozmiar podczas lotu. Po dotarciu do celu Cień zadaje obrażenia magiczne, spowalnia i oznacza trafionych wrogów Mrokiem.

R — Wzbierający Cień

Cień leci do przodu, oznaczając i zadając obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogiemu bohaterowi. Następnie Vex może ponownie użyć tej umiejętności, aby Cień przyciągnął ją do oznaczonego celu, co zada mu dodatkowe obrażenia magiczne.

Jeśli oznaczony cel zginie w krótkim czasie od otrzymania obrażeń od Wzbierającego Cienia, Vex przez kilka sekund może użyć tej umiejętności ponownie.


Ze swojej strony dodam, że jestem przyjemnie zaskoczony, jak Riot wykorzystało cień Vex. Przepraszam, Cień, bowiem w przypadku tej postaci mowa tutaj o „żywej istocie”. Jestem pod wrażeniem prostoty rozwiązania, które wizualnie prezentuje się naprawdę dobrze.


10 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube