Najlepszą Grą MMO 2016 roku został...

28419552751 7c799eea95 b

1. Blade & Soul

2. Paladins

3. Tree of Savior

4. Black Desert

5. Overwatch

6. The Division

7. Paragon

8. The Elder Scrolls: Legends

9. Riders of Icarus

10. Tiger Knight

11. HeroWarz

12. Otherland

13. Ghost in the Shell: First Assault Online

14. Fantasy Tales Online

15. Cosmic League

16. Linkrealms

17. Kritika

18. Little War Online

19. Crush Online

20. Twin Saga

21. Weapons of Mythology Online

22. Naruto Online

23. Destiny of the Ancient Kingdoms

24. Blast Breaker Online

W tamtym roku wygrał Heroes of the Storm, więc tym razem naprawdę nie mamy na co narzekać. Blade & Soul może nie okazał się takim hitem, jakiego wszyscy oczekiwali, ale przynajmniej dostaliśmy szybki, dynamiczny i bardzo satysfakcjonujący tytuł MMORPG. Na pewno nie można go nazwać crapem albo przeciętniakiem.

Srebrny medal dla Paladins, a brąz dla Tree of Savior.

Tuż za podium „next-genowy” faworyt wielu osób, czyli Black Desert. Kto wie, jak potoczyłaby się sytuacja, gdyby Kakao Games nie wprowadziło do gry nieszczęsnego Value Packa, który wywołał lawinę protestów, a potem niekończącą się falę hejtu. Inaczej spogląalibyśmy na Black Desert, gdyby całe zamieszanie z Pay2Win nigdy nie miało miejsca. To jednak tylko gdybanie.

Pewną niespodzianką może być również dalekie miejsce Riders of Icarus, Twin Saga oraz Kritika Online. Po pierwszym z tych MMORPG-ów (Icarus) spodziewaliśmy się znacznie, znacznie więcej. Okazuje się jednak, że Nexon po raz kolejny nie trafił z wyborem gry na Zachód. Podobnie ma się sytuacja z Twin Saga, która tuż po swojej premierze „zaginęła w akcji”.

Na koniec chcieliśmy wam serdecznie podziękować za wytrwałość (zabawa trwała ponad 3 tygodnie) i tysiące oddanych głosów. Bez was nie miałoby to żadnego sensu. Widzimy się za rok podczas kolejnych Mistrzostw. Bardzo możliwe, że na zupełnie innych zasadach. 

88 komentarzy