Najlepszą Grą MMORPG 2019 roku został...

Dodany przez guru ponad 4 lata temu
17 11430
Najlepszą Grą MMORPG 2019 roku został...

World of Warcraft Classic

Faworyt nie zawiódł. WoW Classic od początku był typowany jako zwycięzca naszego plebiscytu, no i proszę – udało się. Klasyczna wersja World of Warcraft Classic zebrała 25% wszystkich głosów, co jest dobrym, aczkolwiek nie jakimś wybitnym wynikiem. Maple Story 2 czy MU Legend (zwycięzcy z poprzednich lat) wygrywali z większą przewagą. 

Oni jednak nie mieli za przeciwników Final Fantasy XIV: Shadowbringers, Elder Scrolls Online: Elsweyr, Albion Online F2P czy ArcheAge: Unchained. Sami widzicie, że WoW Classic nie miał łatwej drogi i musiał naprawdę ostro powalczyć o wygraną!

Gratulacje… w szczególności dla Blizzarda, który zaliczył bardzo nierówny rok. Z jednej strony wielka premiera World of Warcraft Classic, która zgromadziła miliony chętnych, a z drugiej równie wielki kryzys wizerunkowy, który spowodował strajki, bojkoty i masowe usuwanie subskrypcji. 

To już jednak przeszłość i mamy nadzieję, że Blizzard od tej pory będzie nas już tylko pozytywnie zaskakiwał. 

Srebrny medal ląduje na szyi Square Enix, którzy stworzyli wspaniały dodatek do Final Fantasy XIV, wynosząc swoją grę na jeszcze wyższy poziom. Przecież to właśnie dzięki „Shadowbringers” FFXIV ma najwięcej abonentów w historii, a sama gra jest najlepiej ocenianym tytułem MMORPG na Steamie. 

Final Fantasy XIV: Shadowbringers zebrał 21% głosów!

Trzecie miejsce, i to akurat niespodzianka, dla Albion Online (19% głosów), które odniosło wielki sukces po transformacji na Free-To-Play (dziesięć razy więcej graczy!). Widocznie na rynku wciąż jest popyt na sandboxowe hardkorowe MMORPG-i w tibijskim stylu. Niezmiernie nas to cieszy!

Poza podium znalazł się Elder Scrolls Online: Elsweyr (18% głosów), co również jest świetnym wynikiem. ESO potwierdził tylko, że jest jednym z czołowych MMORPG-ów na rynku i wciąż trzeba się z nim liczyć. Świadczy o tym również liczba graczy, która w momencie premiery „Elsweyr” była najwyższa od 2016 roku. 

Reszta tytułów nie liczyła się w walce. ArcheAge: Unchained uzyskał 6% głosów, Astellia 4% głosów, a Life is Feudal: MMO 2% głosów. Z kolei Kingdom Under Fire 2, Stalker Online, Guardians of Ember, Legends of Aria czy DK Online dostały po 1%. 

Ostatnie miejsce dla Eternal Magic, które nie zdołało zdobyć nawet jednego procenta:)


Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę (oddaliście ponad 3,5 tys. ważnych głosów). Szacun! 


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube