Najlepszy gracz WoW Classic "złodziejem". Wykradł z rajdu potężny przedmiot i rozpętał burzę

2019 11 14 163316

Kiedy na Reddicie WoW Classic zobaczyliśmy temat z niemal 3 tys. komentarzami, w pierwszej chwili pomyśleliśmy, że Blizzard znowu odwalił coś "fajnego”.

Prawda okazała się jednak inna. Cała afera dotyczy pewnego streamera… i pewnego przedmiotu z gry. 

Wiecie kim jest JokerD? Powinniście go znać. To pierwszy gracz na świecie, który wbił maksymalny poziom w World of Warcraft Classic. Zrobił to w zaledwie kilka dni, dzięki czemu zapewnił sobie sporą popularność, renomę i „wejściówkę” do ekipy streamerów Method – największej i najbardziej profesjonalnej organizacji WoW-a na świecie. 

Wszystko szło gładko, aż do wczoraj, kiedy JokerD przyłączył się do amerykańskiej wyprawy na Molten Core. Podobno przez cały rajd sprawiał kłopoty, ale apogeum wszystkiego był „ninja looting” na Staff of Dominance – jeden z potężniejszych przedmiotów, który może wypaść w Classicu. 

„Loot ninja” aka „ninja looter”, to gracz, który zbiera łupy, do których nie jest lub nie był uprawniony

JokerD po prostu zgarnął (ukradł) itemek dla siebie, w międzyczasie wychodząc z voice-chatu i mówiąc, że „nie zależy mu na reputacji na pierd*** amerykańskim serwerze”.

Całą akcję zobaczycie poniżej. 

No się zaczęło. Najpierw od reakcji społeczności WoW Classic, która potępiła jego wyczyn, a potem oświadczeniu Method, który wyrzuciła „JokerD” ze swojej ekipy (zaledwie dwa tygodnie od podpisania kontraktu) za niesportowe zachowanie. 

Z jednej strony JokerD wykazał się skrajną bezmyślnością, tracąc kontrakt (czyt. pieniądze) i szacunek w tak głupi sposób. Z drugiej strony, taka afera o jeden przedmiot i coś, co było na porządku dziennym w oryginalnym World of Warcraft?  


UPDATE: jeden z uczestników rajdu nazwał "JokerD" socjopatą i osobą z problemami psychicznymi. Ogłosił też, że jest prawie pewien, że "world first 60 lvl" został wbity na czitach. Robi się ciekawie...

But anyone who watches the entire end of the VoD can tell this guy has some mental problems, in addition to an inflated ego. Also that little controversy about him cheating to World 60? I believe that 100%. This guy is an absolute sociopath.

Zobacz także

59 komentarzy