Najrzadszy mount z World of Warcraft trafi w ręce chińskich graczy

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
3 11420
Najrzadszy mount z World of Warcraft trafi w ręce chińskich graczy

W Chinach świętowany jest Nowy Rok, a dokładnie Rok Tygrysa. Nic więc dziwnego, że gry sieciowe dodają tematyczne wydarzenia czy przedmioty kosmetyczne. Zwłaszcza, gdy są popularne wśród chińskich graczy lub mają tam dedykowane serwery. Nikogo zatem nie powinien zaskoczyć fakt, że i Blizzard przyłączył się do świętowania, bo przecież robi to od dawna.

Z powodu Roku Tygrysa do World of Warcraft trafił nowy wierzchowiec premium. Wen Lo, The River's Edge możecie nabyć za 25 dolarów w Blizzard Shop lub otrzymacie go w ramach wykupionej subskrypcji na 6 miesięcy. To już w sumie standard, bowiem od dłuższego czasu Blizzard dodaje z okazji chińskiego Nowego Roku, tematycznego, płatnego wierzchowca. Tym razem padło na skrzydlatego tygrysa.

Nie to jest jednak głównym tematem newsa oraz zamieszania w World of Warcraft. Okazuje się, że Chiny otrzymały dodatkowo specjalny zestaw z najrzadszym wierzchowcem z gry. Mowa tutaj o Swift Spectral Tiger, którego zdobycie nie jest łatwe – był on „nagrodą” z World of Warcraft Trading Card Game, dodatku Fires of Outland.

Zdobycie tego mounta wymagało od gracza trafienia w paczce na kartę Spectral Tiger, która zawierała specjalny kod (szansa 1 na 484 boostery). Kodu tego używaliśmy na stronie Blizzarda i tylko w ten sposób otrzymywaliśmy dostęp do unikalnego mounta w World of Warcraft (w dwóch wersjach, rare oraz epic). Trzeba tutaj dodać, że jest to jedna z najrzadziej drukowanych kart do tej niewydawanej już karcianki, więc trafienie jej było naprawdę sporym wyczynem.

Dzisiaj kartę Spectral Tiger z kodem na Swift Spectral Tiger można nabyć na różnych aukcjach. Karty te nie są drukowane od 2007 roku, więc ich ilość jest ograniczona. Cena z kolei dochodzi nawet do 5 000 dolarów. Z tego powodu wielu uważa, że omawiany wierzchowiec jest w zasadzie najrzadszym w World of Warcraft. Można go również nabyć za złoto w samej grze, o ile ktoś aktualnie wystawi wierzchowca na sprzedaż (jak coś pokręciłem to przepraszam!).

Teraz okazuje się, że chińscy gracze mogą dostać go bez większych problemów – wystarczy, że nabędą specjalny pakiet z abonamentem do World of Warcraft Burning Crusade Classic na 180 dni za około 267 dolarów. Wtedy otrzymają nie tylko subskrypcję, ale również Swift Spectral Tigera oraz omawianego na górze newsa Wen Lo, The River's Edge. Co ciekawe, można również nabyć podobny zestaw, ale już bez legendarnego wierzchowca i wtedy trzeba zapłacić jedynie 49 dolarów.

W tym wszystkim należy również zaznaczyć, że w Chinach karcianka World of Warcraft Trading Card Game nigdy nie była dostępna, więc tamtejsi gracze nie mogli normalnie wejść w posiadanie Swift Spectral Tigera. Zwłaszcza, że kody z karty działają jedynie na serwerach Europejskich oraz Stanów Zjednoczonych.

Wypada podkreślić, że omawiany pakiet z tym wierzchowcem działa tylko na chińskich serwerach. Nic Wam zatem nie da kupienie go tam, bowiem u nas i tak nie będziecie mogli pochwalić się tą legendą :).


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube