Największą organizacją w historii gier (MMORPG) jest…

Ama2560x1440 (1)

Panie i Panowie, największą gildią/organizacją w historii gier (nie tylko tych MMORPG) jest Goonswarm. Do tej pory zgromadziła – uwaga – 21 tysięcy członków, co jest absolutnym rekordem!

With over 21,000 members, the high-profile EVE Alliance is unquestionably the largest player organization or ‘guild’ in gaming history. By comparison, Currently Online, the largest organization in World of Warcraft’s industry-dominating 12+ million player history, claims just under 10,000 active members.

Goonswarm jest kojarzony przede wszystkim z jednej gry – EVE Online. Jeśli w kosmicznym MMORPG-u od CCP wybucha jakiś konflikt, to mamy 99-procentową szansę, że bierze w nim udział ktoś z Goonswarm. Federacja z pszczółką w swoim logu trzyma w ryzach połowę (albo nawet więcej niż połowę) społeczności gry.

Nie każdy poradziłby sobie z tak wielką grupą osób. Kluczem do sukcesu, jak sami przyznają przedstawiciele Goonswarm, jest „odpowiedzialne przywództwo”. Bo dobry Guild Master to dobra gildia. Zgadzacie się? 

9 komentarzy