Największy polski "pirat" World of Warcraft przejmuje inny piracki serwer

Wow fanart o05

Mamy dla was wieści z pirackiego podwórka. Sunwell – największy polski prywatny serwer World of Warcraft przejmie przygarnie inny duży prywatny serwer, który właśnie ogłosił swoje zamknięcie.

"Otrzymaliśmy informacje, że Northcraft zostanie zamknięty. Skontaktowaliśmy się z administratorem tego serwera i bardzo możliwe, że Sunwell stanie się nowym domem Community Northcrafta. Northcraft był na contencie T7 tj. Naxxramas, więc rozważane jest przeniesienie bazy postaci, gdyż w żaden sposób nie byłoby to inwazyjne względem społeczności Sunwella; oczywiście bez golda i bez achievementów" 

Sześć godzin później:

"Informujemy, że zgodnie z wolą graczy i samej Administracji postanowiliśmy pomóc graczom Northcrafta i przenieść im konta na nasz serwer"

Wychodzi na to, że Sunwell stanie się… jednym z największych i najbardziej zaludnionych piratów WoW-a w tej części świata. Już teraz na polskim serwerze można spotkać nawet 2000 graczy w godzinach szczytu. Po połączeniu będzie ich jeszcze więcej.

Oby tylko nie spowodowało to zwiększonego zainteresowania ze strony Blizzarda, który – jak sami dobrze wiecie – walczy z pirackimi wersjami swojego MMORPG. Pamiętacie pewnie ostatni „dramat” z serwerem Felmyst, który został wyłączony… pięć godzin po swoim otwarciu. Autor serwera otrzymał pismo od Blizzarda i nie miał innego wyjścia. Musiał zwijać manatki. Nieoficjalnie poszło o to, że w ekipie serwera znajdowały się osoby pracujące wcześniej nad Nostalriusem, którego historia jest wam doskonale znana. 

Zobaczymy, jak to będzie z Sunwellem. 

PS Rzecz jasna nie podajemy linków do stron z piratami. Pisać możemy, ale nie promować. 

19 komentarzy