Największy prywatny serwer WoW nie boi się Blizzarda i WoW Classic

Wowek

Mowa oczywiście o Elysium Project, który powstał na zgliszczach Nostalriusa, stając się jednym z najpopularniejszych (obok Kronosa i Light's Hope) piratem klasycznego WoW-a na świecie. 

Redaktorzy PC Gamera porozmawiali ostatnio z administratorami i menadżerami tego serwera. Główny admin chciał zachować anonimowość (z wiadomych powodów - jeszcze Blizzard zechciałby go pozwać do sądu), dlatego wiemy tylko tyle, że ma niecałe 30 lat i że pochodzi z Europy. 

Na pytanie o WoW Classic, admin Elysium dał jednak do zrozumienia, że Eysium to ich dom, że nigdzie się nie wybierają, że nadal będą hostować WoW-a na przejrzystych warunkach i że nadal będą słuchać swojej społeczności, jak to było dotychczas. "Nasi gracze mają szansę wpłynąć na rozwój serwera, a nie tylko zadowolić się tym, co dyktuje Blizzard".

Elysium is our home—we aren't going anywhere. I think things will become a lot more clear when Classic hits. 

My staff here at Elysium is incredibly transparent and reachable. I personally know many of our 50,000 monthly players and speak with them daily. The community here has a massive impact on decisions we make on the realm, and give us countless bug reports and suggestions. They have a chance to affect and be a part of the realm, rather than just having to settle for what Blizzard dictates.

I chyba rzeczywiście nie mają czym martwić. WoW Classic raczej nie spowoduje nagłego upadku prywatnych serwerów. Ludzie nadal będą chętnie bawić się w piraty. Nie dlatego, że są darmowe (WoW Classic będzie wymagał abonamentu WoW-a), nie dlatego, że Blizzard ma ostatnio słabą passę prasę, ale dlatego, że zmiana otoczenia nie jest im do niczego potrzebna. Obecne privy, szczególnie te największe, to już „profesjonalne” firmy, które posiadają cały sztab ludzi odpowiedzialnych za każdy aspekt gry. Niektóre z nich dorównują albo wręcz przewyższają popularnością niektóre oficjalne wersje gier MMORPG.

 

 

Jeśli Blizzard nie wymyśli sposobu na pozbycie się swoich pirackich konkurentów, to Elysium i dziesiątki innych Vanilla-serwerów będą działać w najlepsze. 

A czasu nie zostatło zbyt wiele. WoW Classic wystartuje podczas najbliższych letnich wakacji. 

Zobacz także

32 komentarzy