Największy troll w New World. Nazwał postać "AmazonOfficial" i...

2021 07 30 144040

Trolling czy złośliwość? Wpijanie szpileczki czy zwykły hejt?

Poznajcie gracza New World, który – wykorzystując luki w ogólnie pojętym bezpieczeństwie gry – nazwał swoją postać “AmazonOfficial”, chcąc zasugerować innym graczom, że pracuje bezpośrednio dla Amazonu.

Większość osób wykorzystałaby taki nickname do straszenia playerów lub – co gorsza – wyciągania od nich danych do kont. Ale nie nasz bohater.

On wykorzystał “AmazonOfficial” do trollingu. Odwiedzał kolejne serwery i pisał na global czacie gry… dziwne wiadomości (nawiązujące do pewnych faktów z przeszłości), które w oczywisty sposób miały wyśmiewać/szkalować Amazon.

Przykłady:

“Hej, jestem oficjalnym kontem Amazon. Wiecie, że nasi pracownicy nie mają przerwy na toaletę. Muszą sikać do butelek – nazywamy je miksturami”.

“Grajcie w Final Fantasy XIV zamiast tego”

“Wiecie, że Alexa gromadzi wasze dane i sprzedaje innym firmom. Dla Amazon jesteście produktami”

“Pracujcie dla Amazon, żeby Jeff [Bezos] mógł polecieć w kosmos”

Serwis Kotaku skontaktował się nawet z tym trollem i zapytał go, czy nie boi się bana w grze albo innych konsekwencji. - “Nie obawiam się zakazu. Nie planuję grać więcej w New World niż obecna beta”.

Ponadto Amazon jest sam sobie winien. To przez ich nieuwagę takie nazwy jak "AmazonOfficial" czy "AmazonSupport" nie zostały odpowiednio wcześnie zablokowane dla graczy. 

Zobacz także

15 komentarzy