„Największy update PvE w historii gry” – Dodatek Lifeblood, już na serwerach gry!

Wallpaper 1440x900

EVE Online kojarzy się głównie z gigantycznymi, kosmicznymi starciami, gdzie walczą ze sobą tysiące graczy, nie kiedy tracąc statki warte tysiące dolarów. Dlatego też większość aktualizacji, dodatków była nastawiona właśnie na elementy PvP. Teraz to już przeszłość, wszystko za sprawą nowego rozszerzenia – Lifeblood, który zadebiutował wczoraj na serwerach gry.

Lifeblood, to dodatek, który jest przez zdecydowaną większą część graczy nazywanym „największym rozszerzeniem PvE w historii gry”. Faktycznie, jest w tym dużo racji, w końcu nowy dodatek wprowadza między innymi możliwość wydobywania surowców, potrzebnych do reakcji bezpośrednio z księżyców planet. Wszystko to za sprawą dwóch, nowych rafinerii, z którymi wiąże się wprowadzenie zupełnie nowego systemu reakcji chemicznych.

 

 

Jednak nowa aktualizacja to nie tylko elementy czysto rafineryjne, czy też produkcyjne. Lifeblood oferuje trzy, zupełnie nowe aktywności PvE, pierwsze dwa – Resource Wars oraz Pirate Forward Operating Bases, są bardzo połączonymi aktywnościami, w których najpierw toczymy walkę o pasy asteroid, pełne cennych surowców, a także wyszukujemy i niszczymy bazy wypadowe czy magazyny pirackich frakcji. Pamiętajcie jednak, że piraci będą za wszelką cenę starać się utrzymać kontrole nad swoimi  stacjami.

Nowe rozszerzenie, już klasycznie wprowadza kolejne trzy nowe frakcyjne statki, tym razem padło na piratów z Guristas. Tym samym otrzymaliśmy możliwość zbudowania trzech nowych statków dla klas Dreadnought, FAX czy TitanCalman, Loggerhead, Komodo.

Projekty konstrukcyjne na nowe statki możemy pozyskać z trzeciej aktywności PvE – Guristas Shipyard, nowych cytadel, znajdujących się na terytoriach Guristas. Aby zniszczyć tę stacje, potrzebujemy wielu osób, a także dowódcy, który idealnie rozplanuje atak. Jest to aktywność skierowana głównie do największych sojuszy w grze.

 

 

Lifeblood to także potężne zmiany w balansie dla statków Alpha, nowy system i interfejs The Agency, który pomoże nam wyszukiwać Combat Site’ów, masywnych złóż surowców, czy też pomoże dotrzeć tam, gdzie zwyczajnie coś się ciekawego dzieje. Wszystko to w połączeniu z dziennymi zadaniami i nagrodami.

Ostatnie, dla wielu być może najważniejsze, wraz z dodatkiem do gry trafia długo wyczekiwany statek CONCORD – Marshal. Jest to swoisty symbol 20-lecia CCP – twórcy EVE Online, a także prezent dla każdego, kto odwiedził EVE Fanfest, czy EVE Vegas.

Więcej informacji na temat aktualizacji, znajdziecie TUTAJ. Natomiast, jeżeli chcecie spróbować swoich sił w EVE, to zagracie TUTAJ.

 

 

Zobacz także

8 komentarzy